var gtm4wp_datalayer_name = "dataLayer"; var dataLayer = dataLayer || []; const gtm4wp_use_sku_instead = false; const gtm4wp_currency = 'PLN'; const gtm4wp_product_per_impression = 10; const gtm4wp_clear_ecommerce = false; Podpowiadamy, w jaki sposób poprawić koncentrację w ciągu dnia! - ForeverStrong
harmonic-gold

Podpowiadamy, w jaki sposób poprawić koncentrację w ciągu dnia!

Dzisiejszy intensywny tryb życia, powszechne użytkowanie smartfonów i urządzeń z dostępem do sieci, a także stres sprawiają, że bardzo trudno jest zachować spokój i koncentrację. Na szczęście, nad umiejętnością skupiania się można popracować. Skuteczne są m.in. zmiana nawyków, nauka planowania czy przyjmowanie odpowiednich suplementów diety. Poznaj metody, które pomogą Ci poprawić koncentrację.  

 

Skup się na tym, co ważne!

Nadmiar informacji i bodźców, które docierają do nas codziennie niemal z każdej strony powoduje, że coraz trudniej jest się skupić na dłużej niż kilka chwil. Łatwy dostęp do ogromnych baz informacji w sieci to jedna z przyczyn dekoncentracji, ale nie jedyna. Odpowiedzialny za taki stan rzeczy są również ciągły stres i zbyt wiele obowiązków w ciągu dnia. Odpoczynek w ciszy jest w obecnych czasach coraz trudniejszy. Planowanie dnia, zmiana nawyków żywieniowych, praktyka medytacji, trening fizyczny i odpowiednia suplementacja to najlepsze metody na poprawę funkcji umysłowych i niwelowanie napięcia.

koncentracja

W jaki sposób można poprawić koncentrację?

Trenowanie uważności jest jedną z podstawowych technik poprawiających koncentrację. Bardzo skutecznym narzędziem jest praktykowanie medytacji, która polega na skupianiu uwagi na chwili obecnej i obserwacji własnych myśli. Innym sposobem jest czytanie książek, najlepiej w wersji papierowej. Dzięki temu wzrok odpocznie od ekranu, a umysł – od bodźców w sieci. Co jeszcze wpływa korzystnie na koncentrację?

Dobry sen…

Właściwy i zdrowy wypoczynek do jeden z warunków dobrego samopoczucia oraz wydajnego funkcjonowania mózgu. Regeneracja ma ogromne znaczenie dla organizmu. Podczas snu dokonuje on swoistego „resetu”, oczyszcza się i zbiera energię na kolejny dzień. Sen pomaga również w lepszej koncentracji w ciągu dnia, pod warunkiem przestrzegania kilku zasad. Po pierwsze – należy unikać obfitych posiłków na kilka godzin przed pójściem spać. Dzięki temu ciało nie będzie tracić energii na trawienie. Po drugie – zaleca się wietrzenie sypialni, obniżenie temperatury i zadbanie o nawilżenie powietrza.

…i odpowiednia dieta to podstawa

Kolejnym sposobem na zwiększenie koncentracji na co dzień jest zdrowa dieta. Na początek dobrze jest wyeliminować z jadłospisu szkodliwe składniki. W tym celu należy zrezygnować ze spożycia przetworzonych produktów, a szczególnie słodyczy i słonych przekąsek. Jak wykazały liczne badania, gwałtowne skoki insuliny powodują wiele szkód dla zdrowia, w tym także utrudniają skupienie się. Nieco bardziej radykalnym krokiem jest całkowita zmiana diety na niskocukrową. Ważne jednak, aby taki plan żywieniowy był ustalony przez lekarza lub innego specjalistę.

plusy-medytacji

Zaplanuj swój dzień

Gonitwa myśli i poczucie niepokoju towarzyszy wielu osobom na co dzień. Jak można temu zaradzić? Jednym ze skutecznych rozwiązań jest dobra organizacja i właściwe ustalanie priorytetów. Warto planować dzień i określać wykonywanie zadań w kolejności od najważniejszych do najmniej ważnych. Jeśli od początku dnia zmierzysz się najpierw z najtrudniejszymi i najważniejszymi zadaniami, na wieczór zostaną już tylko do załatwienia sprawy drobne i mniej ważne. Takie podejście sprawi, że znacznie zmniejszy się poziom stresu, a produktywność wzrośnie.

Regularnie odwiedzaj siłownię

Trudności w skupianiu się są bezpośrednio związane ze stresem. Jednym z najbardziej skutecznych sposobów na szybkie pozbycie się napięcia i zrelaksowanie mięśni jest trening fizyczny. Aby się odstresować, specjaliści zalecają bieganie na świeżym powietrzu, trening cardio lub siłowy z obciążeniem. Pomocny będzie też każdy inny rodzaj sportu dopasowany do możliwości i zgodny z preferencjami. Najwięcej pożytku sprawia bowiem taka aktywność, którą najbardziej lubimy.

Wspomóc się suplementacją

Skuteczne wspomaganie funkcji umysłowych zapewniają suplementy diety, takie jak Swanson 5-HTP. Preparat ten zawiera naturalne ekstrakty z czarnej fasoli – antyoksydantu o działaniu m.in. usprawniającym funkcje poznawcze oraz niwelującym zmęczenie psychiczne. Na poprawę sprawności umysłowej, lepszą pamięć i koncentrację zalecany jest produkt Harmonic Gold. Przeznaczony jest on głównie dla studentów i osób pracujących umysłowo. Natomiast dla lepszej jakości snu, poprawy nastroju i libido warto zastosować SNS Phenibut. Suplement ten zawiera zmodyfikowaną wersję neurotransmitera GABA, o właściwościach łagodzących objawy stresu i wspierających koncentrację.

Popraw swoją koncentrację z produktami dostępnymi w sklepie Forever Strong

Aby skutecznie poradzić sobie z trudnością w skupianiu się, musisz podejść do problemu kompleksowo. Zastosuj jak najwięcej opisanych wyżej porad i połącz je z odpowiednią suplementacją. Sprawdzone i bezpieczne produkty wspierające funkcje umysłowe znajdziesz w sklepie internetowym Forever Strong. Firma dostarcza wyłącznie wysokiej jakości suplementy diety od certyfikowanych producentów.

LEAVE A COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *