Budowanie masy mięśniowej a suplementacja – informacje dla początkujących
masa mięśniowa suplementy

Budowanie masy mięśniowej a suplementacja – informacje dla początkujących

Większa, bardziej umięśniona sylwetka wymaga odpowiedniego planu treningowego oraz diety. Możesz dodatkowo zwiększyć efektywność swoich wysiłków, stosując suplementy diety. Tego rodzaju preparaty mają specjalnie dobrane składniki, które wpływają na przyrost masy mięśniowej, ale i wspomagają organizm. Przeczytaj, kiedy warto sięgnąć po preparaty dla sportowców. Co zawierają i czy są bezpieczne?

Spis treści

Dieta i ćwiczenia – najważniejsze dla budowy mięśni?

Marzysz o wyrzeźbionej sylwetce i formie, którą będziesz mógł cieszyć się latami? Wystarczy nieco samozaparcia oraz świadome podejście do treningów, a wkrótce dostrzeżesz w lustrze pierwsze efekty.

Rozbudowa tkanki mięśniowej jest wynikiem wzrostu włókien mięśniowych. Odbywa się to poprzez zwiększenie ilości białek kurczliwych oraz cząsteczek niekurczliwych, do których zalicza się wodę czy glikogen. Jak zatem uzyskać efekt wzrostu muskulatury?

Przede wszystkim należy zadbać o dodatni bilans syntezy białek w stosunku do ich rozpadu. Można to osiągnąć przede wszystkim przez wysoki bilans kaloryczny w codziennej diecie. Nie może ona jednak składać się z mało wartościowych składników. Podstawą jest białko, czyli główny budulec mięśni. W zależności od docelowego efektu powinno się przyjmować dziennie średnio 1,2 do 2 g protein na kilogram masy ciała. Pamiętaj również o włączeniu do jadłospisu węglowodanów będących głównym źródłem energii, a także zdrowych tłuszczy bogatych w kwasy nienasycone.

Wymarzona rzeźba wymaga również ćwiczeń oporowych. Najlepiej, jeśli plan treningowy przygotowany jest przez profesjonalnego trenera lub osobę z doświadczeniem. Optymalna częstotliwość ćwiczeń to ok. 3 razy w tygodniu. Pozostałe dni powinny być przeznaczone na regenerację – właśnie wtedy następuje budowa mięśni.

dieta a suplementy

Kiedy można włączyć suplementy diety do planu treningowego?

To kiedy i czy w ogóle sięgnąć po suplementy, zależy od wielu czynników. Preparaty wspomagające trening stanowią bowiem uzupełnienie żywności. Ważna jest ich racjonalne stosowanie – tylko wtedy mogą skutecznie wspierać ciało w rozbudowie mięśni i zwiększaniu efektywności treningów.

Początkujący mogą wybrać witaminy i minerały w formie uzupełniającej codzienną dietę. Z reguły jednak lepiej jest rozpocząć stosowanie odżywek po kilku tygodniach treningów. Po tym czasie będziesz wiedział, jak Twoje ciało reaguje na wysiłek oraz jakie sygnalizuje potrzeby.

Pamiętaj, aby dokładnie czytać etykiety i wybierać produkty dostosowane do doświadczenia w treningach. Dokładnych informacji szukaj u sprzedawców. Na Forever Strong znajdziesz suplementy zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych sportowców.

Masa mięśniowa a skład suplementów diety

Co takiego znajduje się w suplementach diety, że mogą skutecznie poprawić proces budowy tkanki mięśniowej? W składzie popularnych preparatów znajdziesz m.in. takie substancje, jak:

  • MK-2866 (ostaryna) – wpływa na redukcję tkanki tłuszczowej przy jednoczesnej stymulacji wzrostu masy mięśniowej;
  • MK-677 (ibutamoren) – działa na większe wydzielanie hormonu wzrostu;
  • LGD-4033 (ligandrol) – powoduje wzrost suchej masy ciała i chroni mięśnie oraz kości przed demineralizacją;
  • johimbina – działa selektywnie na niektóre hormony, np. adrenalinę, przez co wzrasta ilość energii do ćwiczeń oraz spalania tłuszczu;
  • inhibitory aromatazy – zapobiegają przekształceniu męskich hormonów w żeńskie.
suplementy dla aktywnych

Preparaty od Forever Strong dla osób budujących sylwetkę

Z myślą o osobach trenujących, przygotowaliśmy produkty o wykazanych działaniach wspierających budowę tkanki mięśniowej.

Jednym z takich suplementów jest Oura Labs Elite ATP. Głównym składnikiem jest tu molekuła zwana adenozyno-5′-trifosforanem, która naturalnie występuje w ciele człowieka. Jej suplementacja wpływa na ukrwienie mięśni oraz redukcję ich zmęczenia.

Szczególną popularnością wśród sportowców cieszą się preparaty z grupy SARM-ów, czyli selektywnych modulatorów receptora androgenowego. Przykładem jest tu MK-2866 obecny w produkcie Ostarine od WXN Labs. Jego zaletą jest kompleksowe działanie – wpływa bowiem nie tylko na redukcję tkanki tłuszczowej, ale i wzrost suchej masy. Dodatkowo widoczny jest pozytywny wpływ tego suplementu na stan kości oraz stawów.

Na Forever Strong dostępny jest polecany przez trenerów Brawn Nutrition LGD. To kolejny SARM z naszej oferty. Tym razem rolę głównego składnika pełni ligandrol. Działa on stymulująco na wydzielanie testosteronu, co pośrednio przekłada się na wzrost masy mięśniowej.

Forever Strong – najwyższa jakość i dobra cena

Szukasz suplementów, które poprawią Twoje wyniki na siłowni? Postaw na sprawdzonych producentów i zaufaj polskiemu dystrybutorowi światowych marek. Strona Forever Strong to nie tylko dobrze wyposażony sklep, ale i baza wiedzy dla wszystkich zainteresowanych treningami siłowymi. Sprawdź nasze atrakcyjne oferty cenowe na odżywki i witaminy.

Oceń wpis

LEAVE A COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *