Zmagasz się z chronicznym stresem? Czas na wartościową suplementację!
stres suplementacja

Zmagasz się z chronicznym stresem? Czas na wartościową suplementację!

Stres to najstarszy instynkt, który pierwotnie stanowił motywację do walki lub ucieczki przed zagrożeniem. Jednak obecnie czynniki stresujące przybierają nieco inną formę. Napięcia w życiu zawodowym i osobistym, drobne sytuacje codzienności czy natłok informacji ze świata – wszystko to może prowadzić do rozwoju chronicznego stresu. Czy istnieje sposób, aby wspierać organizm w walce z nim? Poznaj suplementy, które wspomagają Twoje ciało i umysł.

Spis treści

Główne przyczyny przewlekłego stresu

Wyróżnia się ogólny zespół przyczyn, które mogą powodować stres. Są to m.in.:

 • trudne sytuacje rodzinne;
 • kłopoty zdrowotne;
 • napięcia w pracy lub szkole;
 • problemy natury finansowej;
 • nagłe sytuacje wynikające z zagrożenia życia;
 • brak akceptacji danej społeczności;
 • zanieczyszczenie środowiska.

Jeśli stan napięcia jest chwilowy, a organizm po krótkim czasie powraca do normalnego funkcjonowania, nie stanowi to powodów do niepokoju. Problem powstaje, gdy stres staje się przewlekły. Wówczas mechanizm odpowiedzialny za wyzwalanie reakcji stresowej, zostaje zaburzony. W konsekwencji organizm znajduje się w ciągłym stanie gotowości, jakby nieustannie paliła się w nim lampka alarmowa.

suplementy

Jak długotrwały stres wpływa na ludzki organizm?

Aby przedstawić niszczące skutki stresu, warto wyjaśnić, na czym polega proces wyzwalania stresu. W momencie pojawienia się danego stresora z mózgu wysyłany jest sygnał do wydzielania adrenaliny i kortyzolu.

Następnie dochodzi do dalszych reakcji organizmu – przyspiesza ciśnienie, oddech staje się częstszy oraz płytszy, trzustka zaczyna produkować więcej insuliny, a w żołądku wydzielają się soki trawienne. Jednocześnie spowalnia perystaltyka jelit.

Przy chronicznym stresie reakcje te są obecne bez przerwy. Skutki takiego stanu mogą być poważne i mogą prowadzić do rozwoju takich chorób, jak:

 • wrzody żołądka;
 • zaparcia;
 • choroba wieńcowa;
 • zawał serca;
 • nerwica;
 • nowotwory;
 • miażdżyca;
 • zaburzenia seksualne.

Suplementy diety – skuteczne wsparcie w walce ze stresem?

Medycyna nie wynalazła jeszcze remedium na stres, które można zamknąć w jednym specyfiku. Walka z tym stanem opiera się na sukcesywnym uodparnianiu organizmu na szkodliwe czynniki.

Często metody relaksacyjne wspiera się również poprzez odpowiednią dietę oraz stosowanie suplementów. Preparaty zewnętrzne mają za zadanie rozluźnić napięcia, wspomagając przy tym ciało i dbając o narządy. Dodatkowo zawarte w nich składniki mają właściwości regulujące gospodarkę hormonalną.

stres suplementy

Produkty polecane przez Forever Strong

Jednym z produktów polecanych w stanach przewlekłego stresu, jest Phenibut od Ravange Nutrition. Badania przeprowadzone nad tym preparatem wskazują wyraźne efekty w funkcjonowaniu mózgu. Co ciekawe, specyfik wpływa na wiele obszarów jednocześnie. Nie tylko ma działanie poprawiające ukrwienie naczyń, ale także zwiększające ilość dopaminy. Jest polecany dla osób mających problem z koncentracją, chcących poprawić pamięć czy jakość snu.

Kolejnym suplementem jest SNS Phenibut. Produkt ten przeznaczony jest zarówno dla sportowców, którzy chcą zwiększyć swoją koncentrację podczas treningów, jak i osób uczących się lub pracujących. Docelowo preparat ma wspierać walkę ze stresem poprzez poprawę samopoczucia i niwelowanie napięcia psychicznego. Dodatkowo zawarte składniki wspomagają układ sercowy, działają antyoksydacyjnie.

Trenerzy i sportowcy polecają również suplement Noopept od Ravange. Głównym składnikiem jest tu noopept, który w dużej mierze przyczynia się do zwiększenia jakości procesów myślowych. Osoby stosujące ten preparat mogą zauważyć widoczny wpływ na ośrodki motywacji czy kreatywności. Dodatkowo substancja Alpha GPC wspomaga relaks współczulny, redukując napięcie oraz skutki stresu.

Zwalczaj stres, dbając o siebie

Przeciwdziałanie stresowi to proces, który wymaga zmiany życia. Stopniowo wprowadzaj nawyki, które pomogą Ci w walce z nieustannym napięciem. W pierwszej kolejności postaw na zdrową dietę, pełną probiotyków oraz antyoksydantów.

Zadbaj również o higienę umysłu. Pamiętaj, że relaks powinien obejmować nie tylko ciało, ale i sferę mentalną. Codziennie znajdź czas na słuchanie ulubionej muzyki czy oglądanie filmów w gronie przyjaciół.

Dodatkowo warto uodpornić swój mózg poprzez wciągające aktywności: naukę gry na instrumencie, rozwiązywanie zagadek lub gry w szachy.

Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami już dziś!

Temat stresu skrywa jeszcze wiele tajemnic. Wciąż odkrywane są substancje czy sposoby wpływające zbawiennie na walkę napięciem. Czujesz, że potrzebujesz więcej informacji o tym, jak radzić sobie z przewlekłym stresem? Napisz do nas – podpowiemy Ci, co możesz zrobić dla siebie i swojego organizmu. Już teraz zajrzyj do naszego sklepu Forever Strong i odkrywaj suplementy przeznaczone dla ludzi takich jak Ty!

Oceń wpis

LEAVE A COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *