var gtm4wp_datalayer_name = "dataLayer"; var dataLayer = dataLayer || []; const gtm4wp_use_sku_instead = false; const gtm4wp_currency = 'PLN'; const gtm4wp_product_per_impression = 10; const gtm4wp_clear_ecommerce = false; Rozpoczynasz ćwiczenia na siłowni? Sprawdź, na które odżywki warto zwrócić uwagę - ForeverStrong
ćwiczenia na siłowni a suplementy

Rozpoczynasz ćwiczenia na siłowni? Sprawdź, na które odżywki warto zwrócić uwagę

Spis treści

Na sukces treningów składa się wiele czynników. Wśród nich jedną z kluczowych ról odgrywają odpowiednio dobrane odżywki. Produkty te są przeznaczone dla sportowców w różnym stopniu zaawansowania. Należy jednak wiedzieć, które najlepiej sprawdzają się na początku przygody z siłownią. O czym jeszcze warto pamiętać przed rozpoczęciem treningów? Przeczytaj, na co jeszcze zwrócić uwagę oprócz wyboru suplementów.

Od czego zależy sukces treningowy?

Plan treningowy dla początkującego powinien być dostosowany do jego kondycji, warunków oraz założonego celu. W podobny sposób należy wprowadzać zmiany w diecie. Organizm osoby przechodzącej na zdrowy tryb życia stopniowo przyzwyczaja się do zalecanych zasad, dlatego warto powoli wprowadzać zasady żywieniowe.

Dopiero w następnej kolejności można przystąpić do wyboru suplementów. W rzeczywistości w początkowej fazie treningu ich rola jest zdecydowanie mniejsza niż w kolejnych miesiącach, dlatego warto starannie dopasować produkty do potrzeb treningowych i żywieniowych.

Ćwiczenia, dieta i odżywki stanowią podstawę skutecznego budowania sylwetki. Na różnych etapach powinny być dopasowane do zmieniającego się ciała ćwiczącego. Najlepiej, jeśli wszystkie te elementy zostaną ustalone z osobą posiadającą wiedzę w tym zakresie lub skonsultowane z profesjonalnym trenerem. Pamiętaj, że przez nieumiejętne opracowanie planu treningowego oraz diety, możesz doprowadzić do kontuzji lub pogorszenia stanu zdrowia.

wzmocnienie kondycji

Wzmocnienie kondycji, włączanie suplementacji

Pierwsze sesje ćwiczeń zwykle są nakierowane na zwiększenie sprawności i poprawę kondycji. Jest to faza, w której organizm przestawia się na nowy tryb życia. Z reguły w tym czasie nie potrzebuje on dodatkowych bodźców, ponieważ sam wzrost aktywności stanowi impuls dla spalania tłuszczu czy rozbudowy mięśni.

Osoby początkujące mają tendencję do zbytniego entuzjazmu, jeśli chodzi o zakup odżywek. Jednak suplementacja na tym etapie powinna ograniczać się do produktów wspomagających regenerację oraz witamin. Poszczególne produkty wybieraj zawsze pod okiem profesjonalnego konsultanta. Niektóre z preparatów oznaczone jako „dla początkujących” nie muszą być dla Ciebie odpowiednie, zwłaszcza jeśli nie masz problemu z przyrostem masy mięśniowej lub redukcją.

Suplementy diety dla początkujących od ForeverStrong

Jeśli masz już przygotowany plan treningowy oraz znasz zasady nowej diety, czas włączyć suplementy. Na początku Twojej drogi z siłownią odpowiednie będą przede wszystkim takie produkty, jak:

  • odżywki białkowe – podczas intensywnych treningów wzrasta podaż białka. Składnik ten stanowi źródło energii, a jednocześnie budulec do rozbudowy masy mięśniowej. Tego rodzaju preparaty najlepiej przyjmować przed i po ćwiczeniach;
  • kreatyna – to popularny wśród sportowców składnik suplementów. Prowadzi do zwiększenia energii w mięśniach oraz wydolności fizycznej. Może być stosowana zarówno w fazie redukcji, jak i budowy masy;
  • gainery – jest to rodzaj odżywki o wysokim stopniu kaloryczności. Składa się głównie z mieszanki węglowodanów oraz białek. Zalecana jest przede wszystkim ektomorfikom, czyli osobom, które mają trudność w przybieraniu na wadze;
  • witaminy – każdy większy wysiłek powoduje wypłukiwanie się cennych mikroelementów. Przyjmowanie kompleksów witaminowych obok zróżnicowanej diety może zapobiec niedoborom tych składników.

Oprócz wyżej wymienionych suplementów początkującym sportowcom polecane są preparaty oparte o działanie roślinnych składników. Wśród nich są tzw. przedtreningówki, czyli środki, które dostarczają energii do ćwiczeń, podnoszą poziom koncentracji i zapobiegają spadkowi motywacji. Takie właściwości ma dostępny na foreverstrong.pl Dark Labs Crack. Produkt zawiera m.in. pobudzający DMAA oraz liczne wyciągi roślinne z kofeiny, Kanny czy nasion Rajskiego Ziarna.

Kolejnym preparatem jest klasyczny fatburner Yohimbine od WXN Labs. Dedykowany jest osobom mającym problemy z redukcją tkanki tłuszczowej w takich obszarach, jak uda, brzuch czy pośladki. Zawarta w suplemencie johimbina HCL ma właściwości pobudzające oraz termogeniczne. Yohimbine ma pozytywne opinie wśród użytkowników, którzy doceniają skuteczność preparatu podczas treningów.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych suplementach i odżywkach?

Tylko racjonalna suplementacja przyniesie oczekiwany efekt treningowy bez szkody dla ciała. Pamiętaj o tym, decydując się na zakup nowych odżywek. W sklepie Forever Strong znajdziesz sprawdzone suplementy dla sportowców na różnym etapie zaawansowania. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości odnośnie danego preparatu, skonsultuj się z naszym doradcą, który pomoże w wyborze najlepszego produktu dla Ciebie. Po więcej informacji o świadomym stosowaniu odżywek odsyłamy do naszego poradnika.

LEAVE A COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *