Kawa, energetyki czy suplementy diety – co wybrać, by dać sobie solidną dawkę energii?
energia-na-trening

Kawa, energetyki czy suplementy diety – co wybrać, by dać sobie solidną dawkę energii?

W dzisiejszym świecie każdy z nas ma mnóstwo możliwości na rozwijanie swoich pasji i osiąganie wymarzonych celów sportowych. Sporą przeszkoda w realizowaniu działań jest brak energii i spadek motywacji. Na szczęście, są sposoby na to, aby mieć więcej sił do działania. Jak to zrobić? W artykule piszemy o suplementach diety, energetykach i innych sposobach na poprawę witalności. Przeczytaj, kiedy warto sięgnąć po kawę, a kiedy lepsza będzie mocna przedtreningówka.  

 

Potrzeba Ci energii?

Czy często po pracy i wykonaniu domowych obowiązków masz jeszcze ochotę na dodatkowe zajęcia? Wiele osób na koniec dnia poprzestaje na oglądaniu filmów i seriali. Wcale nie musi tak być! Aby zyskać więcej energii, w pierwszej kolejności należy zadbać o jakość życia. Mowa tu głównie o odżywczej i zdrowej diecie i umiarkowanym wysiłku fizycznym. Nadmiar przetworzonej żywności i codzienne zaleganie na kanapie powodują, że czujesz się jeszcze bardziej zmęczony. Dlaczego tak się dzieje? Organizm zużywa mnóstwo energii na pozbywanie się toksyn czy trawienie złej jakości pożywienia. Dla lepszego samopoczucia i zdrowia zaleca się również unikać używek i dbać o odpowiednią higienę snu, który jest naturalnym sposobem na regenerację i naładowanie baterii. suplementy-treningowe

Co wybrać, by działać na najwyższych obrotach?

Istnieje mnóstwo naturalnych sposobów na to, aby mieć więcej motywacji i chęci do działania. Przede wszystkim, dobrze jest nauczyć się radzić sobie ze stresem. Chociaż niewielkie napięcie i wyzwania działają niekiedy stymulująco, to już permanentny stres odbiera całkowitą radość z działania. Ciało przechodzi wówczas na tryb tzw. przetrwania i zużywa rezerwy energetyczne na kompensowanie skutków ciągłego zdenerwowania. Aby lepiej radzić sobie ze stresem, warto praktykować medytację, ćwiczenia oddechowe (tai chi, qi gong) i wprowadzić aktywność fizyczną. Świetnym sposobem na dostarczenie sobie potężnej dawki energii są też zimne prysznice. Lodowata woda obudzi ciało, a dodatkowo działa korzystnie na układ odpornościowy. Oprócz tego dietetycy radzą także, aby dbać o właściwe nawadnianie. Niedostateczna podaż wody wzmaga zmęczenie oraz senność, podobnie jak nadmierne spożywanie tłustych i słodkich potraw.

Kawa

Jednym z najszybszych sposobów na to, aby zyskać więcej siły do działania, jest filiżanka mocnej kawy. Na większość osób ten napój działa pobudzająco i wbrew powszechnym opiniom – nie jest szkodliwy. Kawa oprócz tego, że pobudza, to zawiera wiele prozdrowotnych substancji, takich jak np. witaminy B2, B3 i B5, a także potas, mangan i magnez. Poza tym kawa przyczynia się do obniżania poziomu stresu i poprawia koncentrację. Jednak zbyt wiele filiżanek kawy w ciągu dnia może powodować wahania nastroju czy uczucie rozkojarzenia. Kawę najlepiej pić bez żadnych dodatków w postaci cukru czy śmietany. Warto też zwrócić uwagę na pochodzenie i sposób zbioru.

Energetyki

Wiele osób, chcąc dostarczyć sobie więcej energii, sięga po napoje energetyczne. Jak one działają? Wszystko za sprawą sporych ilości cukru, a także substancji pobudzających, takich jak guarana czy kofeina. Sporadyczne picie energetyków nie powinno zaszkodzić. Gorzej, jeśli ich picie wejdzie Ci w nawyk. W składzie tych produktów znajduje się bowiem nie tylko bardzo duża ilość cukru prostego, ale i wiele substancji poprawiających smak oraz sztuczne barwniki. Napoje energetyczne można więc kupować od czasu do czasu i tylko wtedy, gdy faktycznie nie masz lepszego sposobu na szybkie pobudzenie. mocna-przedtreningowka-dla-biegaczy

Suplementy diety

Oprócz wyżej wymienionych sposobów na wzrost energii nie należy zapominać o suplementacji. Na rynku znajdziesz dziś mnóstwo preparatów zawierających drogocenne witaminy i minerały oraz związki o działaniu pobudzającym. Do takich zalicza się m.in. DARK LABS ADRENALINE. Preparat ten wpływa na zwiększenie poziomu energii psychicznej i fizycznej, poprawiając nastrój, tłumiąc apetyt, a dodatkowo wspomagając spalanie tkanki tłuszczowej. Dodatkowy zastrzyk energii i zwiększenie wytrzymałości podczas treningu z kolei może dostarczyć Ci przedtreningówka CLOMA PHARMA METHYLDRENE. Ten suplement w kapsułkach zawiera składniki pochodzenia naturalnego, takie jak proszek z kory wierzby białej czy johimbę (zwiększającą przepływ krwi). Atletom wytrzymałościowym przyda się też mocna przedtreningówka dla biegaczy z DMHA – DARK LABS FLAME.

Po sprawdzone suplementy diety odwiedź stronę foreverstrong.pl

Wiesz już, co możesz zrobić, aby mieć więcej energii do działania. Szukając odpowiednich suplementów pamiętaj jednak, aby dokonywać zakupu wyłącznie w sprawdzonych miejscach. Jednym z polecanych sklepów, gdzie znajdziesz szeroki wybór bezpiecznych suplementów diety jest Forever Strong. Wykwalifikowana obsługa pomoże Ci w doborze właściwego preparatu idealnie dobranego do Twoich potrzeb.

Oceń wpis

LEAVE A COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *


test