Brakujące witaminy i minerały? Uzupełnij je poprzez suplementację!
brakujące witaminy suplementacja

Brakujące witaminy i minerały? Uzupełnij je poprzez suplementację!

Spis treści

Skutki niedoboru witamin i minerałów mogą być różne – od tych natury estetycznej jak łamliwe paznokcie po przewlekłe zmęczenie czy problemy z sercem. Dziś jeszcze częściej mówi się o potrzebie dostarczania tych elementów w diecie. Stres i niepełnowartościowe posiłki to tylko niektóre przyczyny zaburzenia równowagi witaminowej, którą można uzupełniać poprzez suplementy. Przeczytaj, które preparaty sprawdzą się w Twoim przypadku i kiedy po nie sięgnąć.

Najczęstsze objawy niedoboru witamin i minerałów

Chociaż witaminy są często niedoceniane w diecie, ich rola w funkcjonowaniu organizmu jest niezwykle rozległa. Związki te wraz z licznymi mikroelementami biorą udział w produkcji erytrocytów i wpływają na prawidłowe krążenie. Ponadto umożliwiają wzrost kości, zwłaszcza w okresie młodzieńczym. Nie należy zapominać również o znaczeniu tych składników w procesach energotwórczych, gdzie stanowią część koenzymów przenoszących energię.

Niedobór witamin i minerałów może prowadzić do poważnych zaburzeń zdrowotnych. Skutki te są początkowo nieznaczne, jednak bywa, że kończy się to zmianami zwyrodnieniowymi, zaburzeniami płodności czy poważniejszymi chorobami.

Do objawów brakujących składników odżywczych należą:

  • wypadanie włosów, łamliwe paznokcie;
  • sucha skóra lub wypryski;
  • trudność w gojeniu się ran;
  • nieustanne zmęczenie i zaburzenia snu;
  • skurcze mięśni;
  • częste infekcje i stany zapalne;
  • pogorszenie widzenia.

To tylko niektóre zmiany, jakie mogą zajść w organizmie w wyniku niedoboru mikroelementów. Pamiętaj o regularnym monitorowaniu stanu swojego zdrowia, poprzez wykonywanie badań krwi.

Suplementacja w połączeniu ze zdrową dietą i świadomym stylem życia

Utrzymanie lub też przywrócenie prawidłowego poziomu witamin i mikroelementów to proces wielokierunkowy. Jego najistotniejszym elementem jest zapewnienie zróżnicowanej diety ze szczególnym uwzględnieniem produktów bogatych w brakujące składniki. Nie chodzi tu jedynie o jedzenie samych jarzyn. Ważna jest przede wszystkim umiejętna kompozycja dań. Przykładowo, niektóre witaminy rozpuszczają się w wodzie, inne zaś w tłuszczach. Dlatego też do codziennej diety obok dużej ilości wody, warto włączyć zdrowe tłuszcze nienasycone.

Dodatkowo uzupełniaj posiłki sprawdzonymi suplementami diety o dawce dostosowanej do Twoich potrzeb. Zwróć przy tym uwagę na sposób przyjmowania tych produktów: na czczo, przed posiłkiem, w trakcie lub po jedzeniu. W ten sposób uzyskasz jak najlepsze efekty działania składników odżywczych zawartych w preparatach.

suplementacja i zdrowa dieta

Preparaty szczególnie polecane przez ForeverStrong

Wysoka jakość suplementów to gwarancja widocznych efektów i bezpieczeństwa stosowania. Wśród produktów uzupełniających podaż witamin i minerałów dostępnych w ofercie sklepu Forever Strong, znajdziesz m.in.:

  • Healthy Origins Witamina D3 – to witamina, na której niedobór cierpi wielu Polaków. Jest niezbędna do budowania skutecznej odporności przed infekcjami, wpływa na mocne kości oraz zdrowy układ nerwowy. Ten suplement od amerykańskiego producenta zawiera maksymalną dawkę 10 000 IU, co pozwala na wystarczające uzupełnienie braków;
  • Solgar Ester C Plus 1000 Mg – preparat, który w swoim składzie zawiera witaminę C w różnej postaci: kwas L-treonowy, L-lyksonowy i L-ksylonowy, a ponadto wyciągu z dzikiej róży czy aceroli. Taka bogata kompozycja zwiększa właściwości antyoksydacyjne, a dodatkowo jest odpowiednia dla wegetarian i alergików;
  • Doctors Best Multivitamin – ten produkt w jednej kapsułce łączy właściwości kilkunastu cennych witamin i minerałów, takich jak wapń, magnez, cynk czy selen. Dzięki wysokiej zawartości tych elementów preparat może być używany jako zamiennik pojedynczych suplementów.

Potrzebujesz fachowej konsultacji?

Kiedy decydujesz się na zdrowe odżywanie oraz wsparcie suplementów, niezbędny jest zdrowy rozsądek. Racjonalne połączenie aktywności oraz diety pozwoli zachować wymarzoną sylwetkę i dobre samopoczucie. Dlatego też pamiętaj, aby stosowanie wszelkich nowych produktów konsultować ze swoim lekarzem, ponieważ mogą one wpływać na działanie innych leków!.

Jeśli nie masz żadnych przeciwwskazań do stosowania suplementów, pora na wybór idealnych preparatów. W tym celu możesz śmiało poradzić się naszych ekspertów z Forever Strong. Do naszego sklepu sprowadzamy tylko certyfikowane środki. Jeśli masz wątpliwości, chętnie pomożemy Ci znaleźć najlepsze produkty.

Sprawdź inne wpisy z naszego poradnika

Suplementacja witaminami i minerałami pomaga w utrzymaniu zdrowego ciała i umysłu. Warto wybrać zestaw sprawdzonych produktów w okresie zwiększonego stresu, również wywołanego intensywnym wysiłkiem fizycznym. W sklepie Forever Strong znajdziesz suplementy od światowych producentów, które spełnią Twoje oczekiwania. W poszukiwaniu porad i fachowych artykułów zajrzyj do naszego poradnika!

LEAVE A COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *