var gtm4wp_datalayer_name = "dataLayer"; var dataLayer = dataLayer || []; const gtm4wp_use_sku_instead = false; const gtm4wp_currency = 'PLN'; const gtm4wp_product_per_impression = 10; const gtm4wp_clear_ecommerce = false; Johimbina – jakie kryje właściwości? Sprawdź! - ForeverStrong
johimbina właściwości

Johimbina – jakie kryje właściwości? Sprawdź!

Spis treści

Producenci suplementów coraz chętniej wykorzystują w swoich produktach skarby egzotycznych rejonów świata. Johimbina to jeden z takich składników. Pozyskiwana z kory afrykańskiej johimby lekarskiej zauroczyła licznymi korzyściami branżę fitness i nie tylko. Substancja ta w założeniu ma pomóc w zrzucaniu zbędnych kilogramów oraz poprawić funkcje seksualne. Czy suplementy z johimbiną rzeczywiście działają? Jakie inne zastosowanie ma ten związek? Przeczytaj o tym w naszym artykule.

Suplementy diety z substancjami naturalnego pochodzenia zyskują sympatyków

Moda na naturalne składniki trwa w najlepsze. Osoby pragnące zmienić tryb życia na zdrowszy coraz chętniej sięgają po nieprzetworzone produkty spożywcze, żywność bio. Wszystko dla dobra organizmu oraz uzyskania jak największych korzyści odżywczych.

Podobny trend panuje również na rynku suplementów. Wynika to między innymi z rosnącego zaufania, jakim darzy się ignorowane przez lata ziołolecznictwo bądź medycynę alternatywną. Producenci preparatów wspomagających doskonale znają potencjał drzemiący w roślinnych składnikach. Nie ma w tym nic zaskakującego – medycyna konwencjonalna zawdzięcza wiele naturze. Dostarczanie do organizmu substancji pochodzenia naturalnego jest zwyczajnie zdrowsze niż stosowanie syntetycznych zamienników.

W celu stworzenia skutecznego preparatu o ograniczonych skutkach zdrowotnych często sięga się po legendarne składniki znane w określonych kręgach kulturowych. Niedostępne dżungle południowoamerykańskie czy afrykańskie sawanny kryją ogromny potencjał, jeśli chodzi o substancje wspomagające organizm. Tradycja lecznictwa za pomocą ziół u tamtejszych ludów jest znacznie dłuższa niż w Europie. Dziś twórcy suplementów chętnie korzystają z ich wiedzy i praktyki.

Co jakiś czas świat dowiaduje się o wyjątkowym działaniu kolejnej egzotycznej rośliny lub substancji z nich pozyskiwanych. Jedną z nich jest johimbina, która cieszy się sporym zainteresowaniem branży fintess.

Johimbina – czym jest?

Tym razem tą egzotyczną rośliną jest johimba lekarska – wiecznie zielone drzewo rosnące na terenie Afryki Zachodniej. Jego kora wypełniona jest chemiczną substancją zwana johimbiną. Już w latach 50. XX wieku związek ten został wyabstrahowany podczas badań, a do dziś jest wykorzystywany jako lek.

W medycznym żargonie johimbinę określa się jako alfa-2-adrenergiczny antagonista. Jej działanie oparte jest na stymulowaniu układu współczulnego, który wpływa na wyzwalanie reakcji stresowej, jak również wydzielanie adrenaliny, a także noradrenaliny.

Wsparcie w walce z zaburzeniami erekcji?

W lokalnych kulturach afrykańskich johimba zwana jest również drzewkiem miłości. Sproszkowaną korę uważa się tam za afrodyzjak oraz często wykorzystuje w rytuałach inicjacyjnych czy podczas ślubów.

Właściwości johimbiny w walce z impotencją odkryto ok. lat 60. XX wieku. Substancja ta wpływa na stymulację ośrodka erekcji w rdzeniu kręgowym, powodując wzwód, a także nasilając wytrysk. Ponieważ związek ten ma właściwości rozszerzające naczynia krwionośne, może również zwiększając wrażliwość czuciową, a przez to i bodźce seksualne. Stosowanie suplementu nie jest jednak wskazane, aby zwiększyć libido u kobiet.

johimbina a utrata wagi

Czy johimbina wspomaga redukcję wagi?

Chlorowodorek johimbiny zyskał popularność przede wszystkim jako składnik preparatów wspomagających odchudzanie, tzw. fatburnerów. Substancja ta ma właściwości przyspieszające spalanie tłuszczu. Dzieje się tak, ponieważ w strategicznych partiach ciała, takich jak uda, brzuch, pośladki, znajdują się receptory alfa-2-adrenergiczne – te same, za których blokowanie odpowiedzialny jest omawiany związek. Konsekwencją jest nasilenie lipolizy, jak również redukcji tkanki tłuszczowej.

Wskazuje się,iż najlepsze efekty spalające można uzyskać, przyjmując suplement na czczo z samego rana lub po posiłku zawierającym białko.

Propozycje suplementów z johimbiną od ForeverStrong

Środki z johimbiną cieszą się dużą popularnością wśród osób trenujących. W sklepie Forever Strong znajdziesz suplementy z tą substancją od renomowanych producentów.

Jednym z nich jest preparat Pro-Nutrition, w którym zastosowano bezpieczną, syntetyczną formę kluczowego związku. Poprzez to ograniczone do minimum zostały możliwe skutki uboczne. Kolejnym produktem z naszej strony jest Yohimbine od USA Suplements LLC. Dostępny w dużym opakowaniu ma właściwości wspomagające wydolność organizmu, przyspieszając spalanie tłuszczu.

Wzmacniaj swoje zdrowie naturalnymi suplementami!

Powszechnie wiadomo, że to, co naturalne, w większości przypadków ma dobroczynne organizmu. Należy jednak pamiętać o umiarze oraz rozsądnym dawkowaniu substancji pochodzenia roślinnego. Szukaj preparatów z johimbiną w atrakcyjnych cenach – odwiedź foreverstrong.pl. Kupując suplementy od światowych producentów, masz gwarancję bezpieczeństwa, a także sprawdzonego składu udowodnionego badaniami klinicznymi.

LEAVE A COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *