var gtm4wp_datalayer_name = "dataLayer"; var dataLayer = dataLayer || []; const gtm4wp_use_sku_instead = false; const gtm4wp_currency = 'PLN'; const gtm4wp_product_per_impression = 10; const gtm4wp_clear_ecommerce = false; Poprawa pamięci i sprawności umysłowej? To możliwe! - ForeverStrong
Poprawa pamięci i sprawności umysłowej? To możliwe!

Poprawa pamięci i sprawności umysłowej? To możliwe!

Pamięć i koncentracja są niezwykle istotne w każdym aspekcie życia. Tempo, pośpiech i stres sprawiają, że nie zawsze łatwo się skupić. Sprawność umysłową można poprawić za pomocą odpowiednich suplementów. Mogą się one okazać pomocne zwłaszcza w przypadku uczniów, studentów, osób starszych i mających problemy z pamięcią krótkotrwałą. Środki te usprawniają pracę mózgu. Na czym jednak polega ich działanie i które z nich są najskuteczniejsze?

Bezpieczne suplementy diety dla zapracowanych

Problemy z koncentracją pojawiają się nie tylko w podeszłym wieku albo w wyniku zmęczenia pracą umysłową. U wielu osób zdarzają się trudności ze skupieniem i skoncentrowaniem na jednym zadaniu albo z zapamiętywaniem krótkich informacji. Oczywiście przepracowanie jest jednym z głównych powodów takiego stanu rzeczy. Często wiąże się z nim siedzący tryb życia, nieodpowiednia dieta, natłok obowiązków, pośpiech i stres.

Bezpieczne suplementy dla zapracowanych

Jakich preparatów należy szukać?

Jak zawsze w przypadku suplementów, powinno się wybierać produkty wysokiej jakości. Zastosowanie składników mineralnych, jak w przypadku Harmonic Etherium Gold ma bardzo duże znaczenie. Ten preparat zawiera m.in. złoto i krzemionkę. Harmonic to produkt szczególnie polecany osobom potrzebującym zachowania sprawności intelektualnej i jasności umysłu – np. studentom w okresie sesji i uczniom podczas matur. Środek ten redukuje stres, poprawia pamięć, koncentrację i skupienie, a także równoważy pracę obu półkul mózgowych i przyczynia się do wzrostu wytwarzania fal mózgowych alfa. To z kolei przekłada się na kreatywność oraz ustępienie uczucia niepokoju.

Nowoczesne suplementy produkowane przez Revange Nutrition charakteryzuje często prosty, ale równie wartościowy skład. Dzięki temu zyskać można: 

  • efekt uspokojenia i zrelaksowania, 
  • poprawę koncentracji, 
  • zwiększenie motywacji do działania, 
  • lepszą jakość snu, 
  • możliwość efektywnego funkcjonowania przez cały dzień.

Osoby starsze powinny się zainteresować preparatami zawierającymi galantaminę. Substancja ta jest wykorzystywana w leczeniu otępienia spowodowanego miażdżycą lub chorobą Alzheimera. Stymuluje funkcje poznawcze, poprawiając tym samym proces odtwarzania zapamiętanych informacji. Galantamina poprawia przewodnictwo nerowowo-mięśniowe, a nawet sprawia, że łatwiej o przypomnienie sobie sennych marzeń.

W okresie wzmożonego wysiłku psychicznego lub fizycznego warto wybrać Phenibut od Revange Nutrition. Nie wykazuje on negatywnego działania na psychomotorykę. Zawarta w nim zmodyfikowana wersja neurotransmitera GABA zmniejsza nadmierną aktywność neuronów. Skutkiem tego jest zmniejszenie objawów stresu i lęku. Phenibut uznawany bywa nawet za substancję relaksacyjną, ponieważ zwalcza nerwowość, poprawia samopoczucie i umożliwia odprężenie się.

Na czym polega ich działanie?

Działanie suplementów uzależnione jest od składników aktywnych, jakie się w nich znajdują. Wyprodukowany przez SNS Phenibut bazuje na najwyższej jakości fenibucie, który poprawia wydolność mózgu i redukuje poziom napięcia psychicznego. To organiczny związek chemiczny zwiększający odporność na czynniki wywołujące stres, a tym samym ułatwiający zapamiętywanie i przyswajanie informacji.

W suplementach poprawiających pamięć często znajduje się też ekstrakt z miłorzębu japońskiego. To antyoksydant zmniejszający uszkodzenia, do jakich dochodzi w następstwie starzenia się komórek. W stanach depresyjnych pomaga z kolei lecytyna – u osób walczących z depresją poprawia koncentrację, zdolność uczenia się i zapamiętywania. Pracę umysłu wspiera też witamina E, a jej działanie polega na pomocy w transporcie tlenu do mózgu.

Na czym polega działanie suplementów poprawiających pamięć i sprawność umysłową?

Pamiętaj o regeneracji i odpoczynku

Zmęczenie to jeden z czynników najbardziej szkodzących pamięci i koncentracji – często wynika z niewyspania. Za jedną z metod przeciwdziałania wyczerpaniu uważa się zażywanie kofeiny, obecnej również w wielu suplementach. Minimalizuje ona uczucie zmęczenia i pobudza, a tym samym poprawia koncentrację i pamięć. Zdecydowanie lepsze rozwiązanie stanowi jednak zadbanie o odpoczynek i prawidłową regenerację. Kluczowy w tym aspekcie jest mocny, regularny sen – trwający około 7-8 godzin. Tym samym łatwiej o pozostanie skupionym, a to czynnik kluczowy dla efektywnego przyswajania informacji. 

Chcesz znaleźć najlepszy suplement? Skontaktuj się z nami!

Poprawić pamięć można na wiele sposobów: zwalczając zmęczenie, usprawniając transport tlenu do mózgu, opóźniając procesy starzenia albo redukując napięcie i stres. Zależnie od powodu występowania kłopotów z właściwą pracą umysłu, można sięgać po różne rozwiązania. Zachęcamy do skontaktowania się z nami w celu znalezienia właściwej metody. Dzięki suplementom z najwyższej półki szybko zwiększysz swoją sprawność intelektualną.

LEAVE A COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *