Jakie są efekty działania suplementów przedtreningowych?

Jakie są efekty działania suplementów przedtreningowych?

Problemy z zachowaniem należytej koncentracji i pojawiające się zbyt szybko zmęczenie. Te dolegliwości pojawiające się w trakcie ćwiczeń znane są wszystkim bywalcom siłowni. Właśnie w celu przeciwdziałania tym utrudniającym trening czynnikom powstały suplementy przedtreningowe. Zwiększają one potencjał organizmu, chronią go przed zmęczeniem i zapewniają skok energii. Sprawdź, jakie są efekty ich działania i czy opłaca się sięgać po nie przed rozpoczęciem treningu!

Zasada działania przedtreningówek 

Suplementy te stanowią mieszaninę substancji, które mają na celu zapewnienie przypływu energii przed rozpoczęciem ćwiczeń i pobudzenie już w trakcie ich trwania. Stosowane są one przed treningiem w celu zwiększenia wytrzymałości oraz siły. Środki te polecane są zarówno początkującym, jak i zaawansowanym ćwiczącym, ponieważ ułatwiają zmobilizowanie się do planowanej aktywności i zapewniają większą efektywność podczas ćwiczeń.

jak działają przedtreningówki

Efekty stosowania suplementów przedtreningowych 

Ze względu na wysoką zawartość kofeiny, a także innych stymulantów, środki te zapewniają odpowiednie pobudzenie przed i w trakcie treningu. Po ich zażyciu można dłużej utrzymywać koncentrację, natomiast sam trening wykonywany jest dłużej na wysokiej intensywności. Dzieje się tak, ponieważ opóźnione zostaje uczucie zmęczenia. Właściwa koncentracja i skupienie mają przełożenie również na efektywność wysiłku, ponieważ poddawane jest mu nie tylko ciało, ale i umysł. Poprawa czucia mięśniowego sprawia, że skuteczniej można pracować nad daną partią mięśniową. 

Długość, z jaką jesteś w stanie trenować wydajnie, jest kwestią indywidualną. Zależy ona od stopnia wytrenowania, kondycji i predyspozycji naturalnych. Można jednak poprawić tę wydajność właśnie poprzez wzięcie przedtreningówki. Często w tych suplementach obecna jest beta alanina, której podaż poprawia kondycję. Neutralizuje ona działanie kwasu mlekowego, tym samym sprawiając, że organizm szybciej będzie gotowy do kolejnej aktywności fizycznej. Kwas mlekowy zaburza bowiem pracę mięśni, zwłaszcza ich kurczliwość.

Zastosowanie suplementów przedtreningowych na krótko przed wysiłkiem zwiększa przepływ krwi i stabilizuje jej krążenie. Dzięki obecności kreatyny znacznemu wzrostowi ulega odczuwana siła mięśni oraz odczuwana energia podczas treningu, również regeneracja przebiega zdecydowanie szybciej. 

suplementy przedtreningowe - efekty

Skład przedtreningówek 

Najczęściej w suplementach tego rodzaju spotkać można następujące składniki: 

  • Kofeina – składnik psychoaktywny oddziałujący na centralny układ nerwowy. Zwiększa refleks i koncentrację. Środki z kofeiną są polecane zwłaszcza sportowcom uprawiającym różne dyscypliny, sporty wytrzymałościowe oraz podejmującym intensywny wysiłek w krótkim czasie. To dzięki kofeinie podczas ćwiczeń przetwarzane są w organizmie kwasy tłuszczowe zamiast glikogenu mięśniowego, 
  • Betaina – bardzo cenna podczas treningów siłowych, zwiększa siłę, kondycję i wytrzymałość. Pozwala na utrzymywanie odpowiedniego poziomu nawodnienia komórek, co jest bezcenne podczas wysiłku wytrzymałościowego.
  • Aminokwasy BCAA – leucyna, walina, izoleucyna, czyli aminokwasy rozgałęzione. Zapewniają one wyjątkowo silną ochronę antykataboliczną, nasilając rozbudowę mięśni i zabezpieczając je przed rozpadem,
  • Arginina – aminokwas niezbędny z perspektywy wszystkich sportowców, ponieważ ekstremalny wysiłek obniża jej poziom. Posiada ona zdolność do stymulowania hormonu wzrostu, czego efektem jest obniżenie poziomu tkanki tłuszczowej i rozrost masy mięśniowej.

Suplementy przedtreningowe nie tylko przed treningiem? 

Przedtreningówkę można zażyć również po zakończeniu treningu, trzeba jednak uważać, aby jej nie przedawkować, co może się skończyć skutkami ubocznymi. Dostarcza ona prekursorów tlenku azotu, co skutkuje rozszerzeniem naczyń krwionośnych i pozwala na lepsze zaopatrzenie mięśni w tlen i składniki odżywcze. Nie powinno się jednak zażywać tych suplementów w dni nietreningowe, ponieważ warto zrobić od nich przerwę. W przeciwnym wypadku trzeba będzie zwiększać dawki, by odczuć ich efekt.

Kiedy brać przedtreningówkę

Podsumowanie 

Rozsądnie stosowane suplementy przedtreningowe mogą przynieść wiele korzyści osobom ćwiczącym. Wśród polecanych warto z pewnością wyróżnić Cannibal Ferox, czyli środek odpowiadający za silne pobudzenie, zwiększenie koncentracji i opóźniający występowanie zmęczenia. Sprowadzany z USA produkt, czyli Bombshell URX również słynie z wyjątkowo wysokiej skuteczności. Zachęcamy do skontaktowania się z nami – zapewniamy, że w naszym sklepie znajdą Państwo idealne suplementy przedtreningowe dla siebie! 

LEAVE A COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *