var gtm4wp_datalayer_name = "dataLayer"; var dataLayer = dataLayer || []; const gtm4wp_use_sku_instead = false; const gtm4wp_currency = 'PLN'; const gtm4wp_product_per_impression = 10; const gtm4wp_clear_ecommerce = false; Czy SARM-y będą odpowiednim wyborem dla Ciebie? - ForeverStrong
sarm

Czy SARM-y będą odpowiednim wyborem dla Ciebie?

Rozbudowa muskulatury wymaga czasu i poświęceń, a w przyspieszeniu efektów każda pomoc jest w cenie. Suplementy na masę mięśniową określane jako SARM-y cieszą się dużym zainteresowaniem wśród osób, które chcą zwiększyć objętość mięśni. Dzięki dużej gamie produktów można dopasować konkretny preparat do oczekiwań i potrzeb organizmu. Przeczytaj, czym są SARM-y i dla kogo będą odpowiednie.  

 

Czym właściwie są SARMY-y?

Grupa suplementów znana dziś jako SARM-y została odkryta przypadkiem. Szukając leku na prostatę w latach 90., naukowcy zauważyli, że badane przez nich substancje mogą skutecznie zwiększyć masę mięśniową oraz wpływać korzystnie na wydajność siłową organizmu. Pod skrótem SARM kryją się selektywne modulatory receptorów androgenowych. W przeciwieństwie do sterydów anabolicznych działają one wybiórczo na pewne receptory w organizmie. Oznacza to, że mogą przynosić pożądane efekty bez szkodliwych skutków ubocznych charakterystycznych dla sterydów. Po najpopularniejszych SARM-ów zalicza się takie substancje, jak:

 • ligandrol;
 • ostaryna;
 • ibutamoren;
 • andaryna;
 • cardarine.

wysilek-fizyczny

Jak działają na organizm?

Z uwagi na selektywność działania SARM-y czasem określa się jako doping nowej generacji lub „ulepszone sterydy”. Wciąż trwają badania nad tą stosunkowo jeszcze nową grupą suplementów, jednak już dziś można wskazać ciekawe właściwości tych substancji. Wśród nich są m.in.:

 • zwiększenie siły;
 • przyrost masy mięśniowej;
 • redukcja tkanki tłuszczowej;
 • poprawa gęstości kości;
 • wspomaganie regeneracji;
 • spadek poziomu cholesterolu;
 • zwiększenie wytrzymałości.

Jednocześnie należy podkreślić, że SARM-y działając wybiórczo, nie wpływają na degenerację wątroby czy przekształcenie na dihydrotestosteron, a co za tym idzie, nie powodują np. łysienia androgenowego.

Czy produkty SARM będą odpowiednie dla Ciebie gdy…

Jeśli rozpoczynasz trening na masę, pamiętaj, że suplementacja na siłowni powinna być prowadzona pod okiem trenera, a najlepiej lekarza, po wykluczeniu stanów chorobowych. SARM’y cieszą się dobrymi opiniami wśród osób trenujących. Jednak jak każde preparaty bez recepty, należy stosować je z rozsądkiem. Większość tego rodzaju suplementów nie przynosi efektów, jeśli prowadzisz siedzący tryb życia. Decydując się na stosowanie SARM-ów, ważne jest dopasowanie odpowiedniego planu treningowego.

…budujesz masę?

SARM-y zyskały popularność przede wszystkim ze względu na pozytywny wpływ na masę mięśniową. Stosowanie tego rodzaju substancji może pomóc w poprawie definicji muskulatury, a jednocześnie redukcji opornej tkanki tłuszczowej. Takie właściwości ma DARK LABS OSTARINE MK-2866. Ostaryna to jeden z najlepiej przebadanych SARM-ów i jest szczególnie polecana przez osoby trenujące siłowo. Trudno jest oszacować, ile trwa budowanie masy mięśniowej, stosując ostarynę lub inne selektywne modulatory receptorów androgenowych. Każdy organizm inaczej zareaguje na przyjmowanie suplementów. Jednak wśród opinii użytkowników, efekty wzrostu siły mogą być odczuwalne po dwóch tygodniach stosowania.

cwiczenia-cardio

…ćwiczysz głównie cardio?

Chcesz zwiększyć wydajność i przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej? SARM-y wpływają nie tylko na siłę mięśni, ale i metabolizm. W badaniach zaobserwowano, że niektóre substancje, takiej jak Cardarine, mogą zmieniać preferencje organizmu, który zamiast glukozy zacznie spalać lipidy. W efekcie możliwe jest przyspieszenie procesu spalania tkanki tłuszczowej w takich obszarach, jak uda, pośladki czy brzuch. Przykładem preparatu, który może wspierać wyniki treningu cardio, jest PRO NUTRITION SARM STACK. Zawarte w nim substancje wpływają na przyrost siły mięśni oraz redukcję tkanki tłuszczowej.

…chcesz poprawić ogólny stan swojego zdrowia?

Intensywne treningi na siłowni prowadzą do obciążeń dla mięśni, kości i ścięgien. Dlatego ważna jest odpowiednia regeneracja oraz dieta. Stosowanie SARM-ów może wspomóc poprawę kondycji organizmu w trakcie uprawiania sportów. Warto zaznaczyć, że niektóre z tych substancji początkowo stosowane było wspomagająco w leczeniu niedowładów mięśni czy schorzeń kości. W sklepie Forever Strong dostępny jest preparat BRAWN NUTRITION SARM: RAD. Oprócz wsparcia w rozroście mięśni, suplement ten może wspomóc mineralizację kości. Przeznaczony jest również dla osób, które chcą szczególnie zadbać o układ nerwowy. Jego zaletą jest dobra przyswajalność przez organizm i zredukowane ryzyko wystąpienia efektów ubocznych.

SARM-y od najbardziej renomowanych producentów znajdziesz na foreverstrong.pl

Świadoma suplementacja na siłowni wymaga wysokiej jakości produktów. Forever Strong oferuje suplementy na masę mięśniową od takich producentów, jak Brawn Nutrition czy Dark Labs. Preparaty te są testowane pod kątem skuteczności oraz bezpieczeństwa. Ćwiczysz siłowo, preferujesz trening cardio? Wybierz SARM-y, które najlepiej odpowiadają potrzebom Twojego organizmu.

LEAVE A COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *