var gtm4wp_datalayer_name = "dataLayer"; var dataLayer = dataLayer || []; const gtm4wp_use_sku_instead = false; const gtm4wp_currency = 'PLN'; const gtm4wp_product_per_impression = 10; const gtm4wp_clear_ecommerce = false; Czy dzięki przedtreningówce szybciej zbudujemy masę mięśniową? - ForeverStrong

Czy dzięki przedtreningówce szybciej zbudujemy masę mięśniową?

Jednym z najpopularniejszych i najczęściej stosowanych suplementów diety są przedtreningówki. Są to odżywki, które wzmacniają motywację oraz pobudzają organizm. Skomponowane są one z różnych preparatów, mających wpływ na podniesienie wytrzymałości oraz wydolności. Nadają się one do stosowania przez każdego, a dzięki ich zażywaniu można szybciej osiągnąć pierwsze efekty. Sprawdzają się one w procesie redukcji, ponieważ przyspieszają spalanie tłuszczu, a często słyszy się, że również w trakcie budowania masy mięśniowej okazują się bardzo pomocne. Czy tak jest w rzeczywistości? Przekonajmy się! 

Zalety stosowania suplementów przedtreningowych 

Odżywki przedtreningowe dodają energii, dzięki czemu wskazane jest sięganie po nie w obliczu problemów z koncentracją lub zmęczenia. Zawarte w nich składniki, takie jak kofeina, yerba mate albo guarana umożliwiają trenowanie długo bez odczuwania zmęczenia. Brak energii to problem, który może doskwierać tak zawodowcom, jak i amatorom. Preparaty te dostarczają mięśniom dodatkowych zapasów energii, dzięki czemu można wykonywać satysfakcjonujący i efektywny trening nawet po całym dniu pracy. 

Zalety przedtreningówki

Przedtreningówka wysokiej jakości wpływa na podwyższenie koncentracji. Skupienie na danej aktywności pozwala na dużo dokładniejsze jej wykonywanie i w konsekwencji osiąganie lepszych rezultatów. Zmniejsza się również za sprawą tego ryzyko odniesienia kontuzji. Dokładniejsze wykonywanie ćwiczeń i skupienie na nich pozwala na wyższą efektywność treningu. Wolniejsze tempo treningu i krótsze przerwy między seriami umożliwiają wydłużenie pompy mięśniowej. 

Przedtreningówki a pompa mięśniowa 

Niezwykle istotny dla każdego amatora ćwiczeń siłowych jest wzrost uwalniania tlenku azotu. Można sobie zagwarantować to zjawisko, sięgając właśnie po przedtreningówki. Tlenek azotu pozwala na zwiększenie światła naczyń krwionośnych, co skutkuje zdecydowaną poprawą ukrwienia mięśni. Sprawia to, że stają się one twardsze w dotyku i większe. Taki stan nazywa się pompą mięśniową i jest pożądany przez wszystkie osoby, które chcą rozbudować mięśnie. 

Pompa mięśniowa wywiera długotrwałe skutki pozytywne. Bardziej ukrwiona tkanka mięśniowa jest lepiej zaopatrzona w tlen i składniki odżywcze, które zapewniają dobre samopoczucie i sprawniejszą regenerację. Dzięki obecności tlenu w mięśniach, można dłużej podejmować wysiłek, regeneracja przebiega sprawniej i ograniczone zostaje występowanie zakwasów. 

Jak wybrać dobrą przedtrenigówkę? 

Najważniejszymi wyznacznikami, jakimi warto się kierować w procesie wyboru suplementu, są: 

  • ilość substancji aktywnych w składzie, 
  • dawka każdej z substancji aktywnych, 
  • obecność dodatkowych substancji (bioflawonoidy, tauryna, wyciąg z żeń-szenia), 
  • brak podejrzanych nazw substancji aktywnych. 

Wśród wspomnianych substancji aktywnych znajduje się, chociażby kofeina, obecna najczęściej w dawce 100 – 400 mg. Jedna taka porcja wystarcza, by zapewnić więcej energii niż filiżanka kawy albo puszka napoju energetycznego. Kreatyna również często znajduje się w składzie tych suplementów, a jej zadaniem jest uzupełnienie w organizmie ATP, którego poziom spada podczas wysiłku. Beta alanina natomiast pozwala na uzyskanie większej wytrzymałości mięśniowej, ponieważ stymuluje produkcję karnozyny i skutecznie pobudza organizm. 

co to są suplementy przedtreningowe

Za zwiększenie produkcji tlenku azotu powodującego rozszerzenie naczyń krwionośnych w największej mierze odpowiedzialna jest arginina, która również jest jednym z podstawowych składników przedtreningówek. W budowaniu masy mięśniowej dużą rolę odgrywają także aminokwasy rozgałęzione BCAA. Przyczyniają się one do zahamowania katabolizmu mięśni, przez co wstrzymany zostaje ich rozpad. Działanie BCAA polega na pobudzeniu syntezy białek oraz zwiększeniu stężenia hormonów anabolicznych. W opisywanych suplementach obecna jest ponadto niacyna pomagająca uwolnić energię z aminokwasów, kwasów tłuszczowych i węglowodanów. 

Podsumowanie 

Dzięki przedtreningówce można szybciej zbudować masę mięśniową. Odpowiada za to nie tylko ogromny wpływ tych suplementów na poprawę pompy mięśniowej, ale i polepszenie koncentracji w trakcie wysiłku oraz regeneracji po jego zakończeniu. W ofercie naszego sklepu znajduje się wiele środków, które pomogą w szybszym nabraniu tkanki mięśniowej. DARK LABS CRACK jest przykładem takiego produktu, gdyż gwarantuje niespotykanie silną pompę mięśniową i zapewnia długotrwałe zwiększenie poziomu energii. 

Ferox Amped Acopalypse  również przyspiesza budowanie masy, ponieważ stosowanie tego środka skutkuje widocznymi wzrostami siły i wytrzymałości podczas sesji treningowych. URX Bombshell to natomiast wyjątkowo silna przedtreningówka pochodząca z USA. Bombshell URX zawiera wyłącznie składniki aktywne w dużych dawkach, przez co pompa mięśniowa po jej zażyciu jest niespotykanie silna. Zapraszamy do skontaktowania się z nami, a z pewnością w naszej ofercie znajdą Państwo idealną przedtreningówkę dla siebie! 

LEAVE A COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *