var gtm4wp_datalayer_name = "dataLayer"; var dataLayer = dataLayer || []; const gtm4wp_use_sku_instead = false; const gtm4wp_currency = 'PLN'; const gtm4wp_product_per_impression = 10; const gtm4wp_clear_ecommerce = false; Czy spalacze tłuszczu działają?  - ForeverStrong

Czy spalacze tłuszczu działają? 

Spalacze tłuszczu cieszą się ogromną popularnością, której trudno się zresztą dziwić. Obiecują znaczną poprawę efektów niewielkim kosztem, jednak czy naprawdę są one skuteczne? Ich nazwa brzmi zachęcająco, ale trzeba pamiętać, że żaden środek nie będzie w 100% efektywny bez odpowiednich ćwiczeń i diety. Przekonaj się zatem, czy warto sięgać po spalacze tłuszczu? 

Czym są spalacze tłuszczu?

Najważniejsze zadanie tej grupy suplementów stanowi oczywiście pomoc w redukcji niechcianej i nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej. Ta mieszanka składników ma na celu podniesienie temperatury ciała oraz przyspieszenie przemiany materii. Dzięki temu działaniu osoby, które je stosują, mają tracić na wadze nie tylko podczas treningu, ale również w czasie wypoczynku. Najczęściej preparaty te przyjmowane są na czczo albo przed głównym posiłkiem. Wówczas poprzez stymulację metabolizmu przyspieszony zostaje proces trawienia, a termogeneza nasilona. 

W składzie spalaczy tłuszczu znaleźć można najczęściej takie stymulanty jak kofeina, guarana, efedryna, ekstrakt z zielonej herbaty czy synefryna. Kluczem działania tego suplementu jest uzyskanie właściwej synergii między tymi składnikami, które w większości występują naturalnie. Spalacze tłuszczu w dużej mierze wywierają wpływ na samopoczucie, układ nerwowy, a także serce. 

Jak działają spalacze tłuszczu

Zasada działania termogeników

Termogeneza to podstawowy sposób działania tych suplementów. Oznacza ona zwiększenie wydatku energetycznego poprzez szereg procesów metabolicznych, które prowadzą do podwyższenia temperatury ciała. Termogenikami zawartymi w spalaczach tłuszczu są guarana, kofeina, synefryna czy efedryna. Organizm spala wszystkie wymienione produkty, co prowadzi do wzmożenia produkcji ciepła, ona natomiast skutkuje zwiększonym spalaniem kalorii. Tkanka tłuszczowa dzięki temu w rzeczywistości ulega rozpadowi, ale to nie jedyna zaleta tego procesu. Po zażyciu spalacza tłuszczu następuje bardzo wyraźne pobudzenie, które skutkuje przyspieszoną akcją serca, zdecydowanym wzrostem wydolności i odczuwaniem zmęczenia w zdecydowanie mniejszym stopniu. Dzięki temu można sobie pozwolić na dużo bardziej intensywne treningi. 

Jak działają spalacze tłuszczów

Mobilizacja tkanki tłuszczowej do wykorzystania, czyli lipoliza, to kolejna zaleta sięgnięcia po spalacz tłuszczu. Proces ten oznacza uwalnianie z komórek tłuszczowych glicerolu i kwasów tłuszczowych. Kluczową rolę regulatora pełni w tym procesie kofeina, która stymuluje centralny układ nerwowy i prowadzi do podwyższonego stężenia noradrenaliny i adrenaliny. Hormony te wchodzą w reakcje ze znajdującymi się na komórkach tłuszczowych receptorami androgenicznymi. Dzięki tym przemianom energetycznym dochodzi do uwolnienia bardzo dużych pokładów energii cieplnej i podwyższenia temperatury ciała. 

Niezmiernie istotnym procesem wywoływanym przez ten suplement jest ponadto oksydacja tłuszczów. Kwasy tłuszczowe po uwolnieniu podróżują po krwiobiegu i zostają wykorzystywane przez mięśnie, czasem jednak wracają do komórek tłuszczowych. Spalacz tłuszczu pobudza znajdujące się w komórkach mięśniowych mitochondria, dzięki czemu sprawia, że spalają one dostępne kwasy tłuszczowe. 

Spalacze tłuszczu – jak je stosować?

Przede wszystkim suplementy te nie są niezbędne w początkowej fazie redukcji, kiedy to organizm jest pobudzony przez samo podjęcie aktywności fizycznej. Warto wówczas wykorzystać ten fakt i go rozkręcić za pomocą treningów cardio, a następnie, już po wypaleniu określonej ilości tkanki tłuszczowej, sięgnąć po spalacz tłuszczu. Wówczas zapewni on kolejny bodziec do progresu w treningach. Bardzo istotne jest też przestrzeganie zalecanych przez producenta dawek. Ich przekraczanie może zakończyć się wystąpieniem skutków ubocznych albo przyzwyczajeniem organizmu do termogeników i obniżeniem ich skuteczności.

dla kogo spalacze tłuszczu

Podsumowanie

Spalacze tłuszczu są bardzo pomocne w trakcie redukcji, w związku z czym przygotowaliśmy dla Państwa ich bogatą ofertę. Oto kilka propozycji: 

  • Synedrex – legendarny produkt termogeniczny. Mocno energetyczny, nie tylko zwiększa ilość sił w trakcie treningu, ale też bardzo poprawia koncentrację, a dzięki zahamowaniu łaknienia jest przydatny w czasie odchudzania. Substancjami aktywnymi są w nim johimbina, kofeina i DMHA, 
  • ECA Gold – bardzo skuteczny termogenik oparty o substancje odpowiedzialne za termogenezę i podniesienie tempa przemiany materii. ECA to spalacz, w którego składzie znajduje się kofeina, efedryna, aspiryna, zielona herbata, ale też witamina B6 i B12, 
  • Thermal Pro – opinie na temat tego spalacza są bardzo pozytywne za sprawą wielopłaszczyznowego działania. Zminimalizowane zostało w przypadku tego suplementu ryzyko występowania efektów ubocznych, normalizuje on apetyt, a przy tym pozwala na bardzo skuteczne pozbycie się tkanki tłuszczowej. 

Spalacze tłuszczu działają, trzeba ich tylko odpowiednio używać i nie zapominać o treningach ani diecie. Zapraszamy do naszego sklepu – z pewnością znajdą w nim Państwo coś dla siebie! 

LEAVE A COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *