Jakość suplementów – dlaczego to takie ważne?
Jakość suplementów – dlaczego to takie ważne?

Jakość suplementów – dlaczego to takie ważne?

Jakość suplementów – dlaczego to takie ważne?

Suplementacja jest bardzo istotna – nie tylko z perspektywy osób aktywnych fizycznie. Wraz z odżywkami dostarczane są do organizmu składniki mineralne, witaminy, aminokwasy i substancje przyspieszające spalanie tłuszczu. Właściwa ilość wymienionych składników bardzo dobrze wpływa na stan zdrowia, przy czym samo zażywanie suplementów nie wystarczy. Wyłącznie wysoka jakość produktu stanowi o jego skuteczności. Wobec tego opłaca się inwestować w najlepsze wspomagacze. Jak wybrać te odpowiednie i po czym je rozpoznać? 

Pochodzenie ma znaczenie

Jednym z najważniejszych aspektów, na który trzeba zwracać uwagę podczas zakupu suplementów, jest pochodzenie. Wybieraj certyfikowanych i renomowanych producentów, cieszących się nieposzlakowaną opinią. Unikaj z kolei produktów firm reklamujących suplementy diety jako leki. Najwięcej renomowanych marek pochodzi z USA. Wśród topowych, najbardziej godnych zaufania można wymienić: 

Rozpoznawalność marki jest istotna, ale trzeba pamiętać, że może być zbudowana poprzez kosztowne kampanie oraz wiarygodnych influencerów. Reklamy i marketing szeptany w internecie mogą prezentować wyidealizowany wizerunek danej firmy i jej produktów.

Na szczęście bardzo łatwo sprawdzić każdego producenta. W internecie można zweryfikować, kiedy dana firma powstała oraz w którym roku zaczęła sprzedawać pierwsze produkty. Z pewnością powinno się unikać suplementów sprzedawanych wyłącznie w internecie albo w systemie MLM. Zamiast tego lepiej wybierać te preparaty, które są dostępne w większości sklepów z odżywkami i suplementami diety. Wówczas prawdopodobieństwo ich wysokiej jakości i zadowolenia klienta jest znacznie wyższe. 

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Niektóre suplementy mogą wpływać na działanie leków, czasem je osłabiając, a w innym wypadku wzmacniając. Bardzo ważne, żeby osoby leczące się przewlekle lub regularnie stosujące jakieś leki, skonsultowały zakup suplementu diety z lekarzem, dietetykiem lub farmaceutą. Zadbać o swoje bezpieczeństwo można również poprzez sprawdzenie firmy, której preparat się kupuje. Na oficjalnej stronie internetowej producenta w większości przypadków znajdują się informacje dotyczące tego, czy suplementy zostały przebadane i jakie posiadają certyfikaty. Poważni gracze na swoich stronach internetowych zazwyczaj zamieszczają informacje na temat przeprowadzonych badań. Można dzięki temu nie tylko sprawdzić ich wyniki, ale też zweryfikować, czy zostały wykonane przez niezależne laboratoria.

Warto przejrzeć też opinie na temat danych produktów w internecie. Pamiętaj, by czytać wpisy konsumentów, którzy kupili dany suplement, nie opinie na przypadkowych forach. O bezpieczeństwie stosowania danego preparatu świadczy głównie jego skład. Konieczne będzie dokładne zapoznanie się z nim. Jeśli nie został podany, należy unikać takiego produktu, gdyż może zawierać składniki silnie niedozwolone albo uzależniające.

Najdroższy znaczy najlepszy?

Wysoka cena absolutnie nie musi przekładać się na jakość. Bardzo kosztowne suplementy, udające leki, często są nieskuteczne. Na cenę wpływa też wiele czynników niepowiązanych z jakością produktu – np. współpraca z dystrybutorami i producentami. Jeśli sprzedawca nawiązał ją bezpośrednio, wówczas suplementy kupowane w jego sklepie będą tańsze niż u konkurencji.

Cenione produkty z USA

Wybierz odpowiedni preparat

Najważniejszym kryterium wyboru podczas zakupu suplementów diety powinno być zaufanie odpowiednim producentom. Zalicza się do nich firma Swanson – już od ponad pół wieku wytwarzająca naturalne preparaty. Otrzymane certyfikaty i przeprowadzone badania są powiązane z renomowanymi laboratoriami. Na stronie internetowej marki Solgar również można przejrzeć nagrody i certyfikaty jakości uzyskiwane za wysoką jakość. Zamieszczone są tam ponadto badania wszystkich suplementów diety. Wśród najbardziej godnych polecenia produktów wymienić można też m.in. Doctors Best Multivitamin, czyli kompleks witamin bogaty także w składniki mineralne. Spośród probiotyków szczególnie warto zaufać markom Nature’s Way oraz , a chcąc wybrać środek chelatujący, można zdecydować się na Arizona EDTA. 

Cenione produkty z USA

W ofercie naszego znajdują się wyłącznie najwyższej jakości produkty z zakresu medycyny naturalnej i niekonwencjonalnej, odżywki wspomagające przyrost masy mięśniowej, reduktory tłuszczu i suplementy pozwalające zadbać o zdrowie. Nieustannie powiększamy asortyment oferowanych preparatów, dbając jednocześnie, żeby wszystkie były całkowicie bezpieczne. Produkty sprowadzane są do nas w większości z USA, wyłącznie od renomowanych producentów dysponujących certyfikatami. Skontaktuj się z nami i dołącz do grona zadowolonych klientów!

LEAVE A COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *