suplementy z DHEA

Suplementy diety z DHEA – co warto o nich wiedzieć?

Zrównoważona gospodarka hormonalna w znaczącym stopniu wpływa na zdrowe – sprawne ciało i dobre samopoczucie. Szczególnie ważny jest w tym przypadku hormon zwany DHEA, którego najwyższe stężenie odnotowuje się w przedziale wiekowym 20-30 lat. DHEA odpowiada za produkcję estrogenu i testosteronu. Determinuje również kondycję fizyczną. Zdaniem niektórych, przyjmowanie go w formie suplementu może wpływać na efekty treningowe. Czy tak jest naprawdę? Sprawdź, jak działa ten hormon i dla kogo przeznaczone są preparaty z jego zawartością.

Czym właściwie jest DHEA?

Hormon DHEA, czyli inaczej dehydroepiandrosteron, produkowany jest w ciele człowieka w korze nadnerczy. Z jego części wytwarza się testosteron u mężczyzn oraz estrogen u kobiet. To powoduje, że hormony te mogą wpływać wzajemnie na siebie.

Zawartość DHEA zmienia się wraz z wiekiem. Jego stężenie już po 30. roku życia może spaść nawet o 80%. Przyczyną niedoboru tego hormonu jest też przewlekły stres – wówczas nadnercza skupione są na wytwarzaniu kortyzolu.

Uważa się, że istnieje związek pomiędzy poziomem dehydroepiandrosteronu a gęstością kości, a w konsekwencji ryzykiem złamań. Hormon ten podaje się zewnętrznie również w leczeniu depresji oraz zaburzeń lękowych – jako alternatywę dla leków psychotropowych.

Kto może przyjmować suplementy zawierające DHEA?

Suplementacja DHEA powinna być poprzedzona wiarygodnymi badaniami krwi. Wyniki wskażą, czy stosowanie hormonu ma uzasadnienie. Ponieważ ma on wpływ na produkcję testosteronu, często jest wybierany w celu poprawy sprawności seksualnej. Jak się okazuje, może podnosić libido zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Ponadto stosuje się go w przypadku zaburzeń płodności.

Warto zaznaczyć, że badania kliniczne nie wykazały relacji między suplementacją DHEA a przyrostem masy mięśniowej. Przy redukcji tkanki tłuszczowej jedynie odmiana hormonu 7-Keto wykazała skuteczność w pozbywaniu się dodatkowych kilogramów.

Stosowanie preparatów z dehydroepiandrosteronem może przynieść korzyści w przypadku zaistnienia dolegliwości takich jak:

  • depresja,
  • osteoporoza,
  • niska odporność,
  • cukrzyca,
  • choroby układu sercowego,
  • choroba Parkinsona,
  • choroba Alzheimera.
kto może przyjmować suplementy z DHEA

Polecane preparaty z DHEA

Produkty zawierający DHEA są często wybierane przez osoby aktywne, uprawiające sport. Szczególnie cenią je młodzi, postrzegający je jako środki hamujące starzenie.

W sklepie ForeverStrong znajdziesz suplementy takie jak Vitamins Because DHEA. Został on stworzony dla osób, które chcą prewencyjnie zadbać o swoje zdrowie. Zdaniem producenta preparat ten ma właściwości redukujące stres, poprawiające libido, pamięć oraz stan skóry. Co więcej, można go stosować w przypadku tzw. zespołu suchego oraz wspomagająco w okresie menopauzy.

Pochodną hormonu produkowanego przez nadnercze znajdziesz także w środku o nazwie WXN LABS Clomex. Zawarte w nim substancje mają za zadanie zwiększyć wytwarzanie testosteronu przy jednoczesnym obniżeniu estrogenu. Liczne ekstrakty roślinne wpływają ponadto na pobudzenie seksualne oraz większą witalność.

Jakich efektów możesz się spodziewać?

Suplementacja DHEA wpływa przede wszystkim na poziom testosteronu. Bezpośrednim efektem jego stosowania jest wzrost libido oraz poprawa funkcji seksualnych – zwłaszcza w przypadku związanych z nimi zaburzeń. Należy przy tym pamiętać, że środki te nie przynoszą natychmiastowych skutków. Można je jednak łączyć z innymi preparatami na erekcję.

Kolejnymi pozytywnymi efektami stosowania tych suplementów są lepsze samopoczucie i ogólna witalność organizmu. Szczególnie mogą odczuć to osoby borykające się ze stanami obniżonego nastroju. Jednak w takich przypadkach zawsze pierwszą formą pomocy powinna być wizyta u lekarza.

Dłuższe stosowanie hormonu może powodować nieznaczne skutki uboczne. Należą do nich m.in. trądzik, tłusta skóra, czy wzmożony porost włosów łonowych oraz tych pod pachami.

Przed zastosowaniem suplementu pamiętaj o konsultacji ze swoim lekarzem. Produkt może różnie reagować – w zależności od przyjmowanych leków czy istniejących chorób.

Odwiedź nasz sklep internetowy!

Prawidłowa gospodarka hormonalna w organizmie często decyduje o dobrym samopoczuciu oraz ogólnym stanie zdrowia. Jeśli chcesz wyrównać poziom hormonów za pomocą opisanych przez nas środków, pamiętaj o zdroworozsądkowym podejściu. Suplementy z DHEA dostępne w sklepie online ForeverStrong pochodzą od cenionych amerykańskich producentów. Wybierz dla siebie produkt, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom, a w razie chęci uzyskania dodatkowych informacji, zatelefonuj lub skontaktuj się z nami drogą e-mailową.

LEAVE A COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *