Czy prohormony pomagają w robieniu rzeźby?
Czy prohormony pomagają w robieniu rzeźby?

Czy prohormony pomagają w robieniu rzeźby?

Wyrzeźbienie sylwetki jest bardzo żmudnym i długotrwałym procesem. Koniecznie trzeba w trakcie jego trwania ściśle przestrzegać diety i regularnie trenować. Warto wspomóc się także odpowiednimi suplementami. Często wśród środków wspomagających robienie rzeźby wymienia się spalacze tłuszczu bądź przedtreningówki, tymczasem pozytywne skutki przynosi także zażywanie prohormonów. Szczególnie efektywne w tym zakresie okazują się prohormony z USA umożliwiające szybką rozbudowę beztłuszczowej masy ciała bez skutków ubocznych charakterystycznych dla zażywania sterydów. Na czym polega działanie tych substancji w trakcie robienia rzeźby i w które z nich najlepiej się zaopatrzyć?

Właściwości prohormonów

Przy wspomaganiu w sportach sylwetkowych stosuje się prohormony, żeby rozbudować suchą, zbitą i beztłuszczową masę mięśniową. Od odżywek sterydowych odróżnia je w głównej mierze to, że nie wywołują efektów ubocznych, ich stosowanie jest zaś zdecydowanie bezpieczniejsze dla zdrowia. Wśród pozytywnych skutków stosowania opisywanych środków wymienić trzeba:

  • wzrost twardości mięśni,
  • poprawę koncentracji,
  • stymulowanie apetytu,
  • ograniczanie występowania głodu i napadów łaknienia,
  • zwiększenie syntezy białek w komórkach mięśniowych,
  • zwiększenie mineralizacji kości i pozytywny wpływ na ich rozrost,
  • poprawę równowagi azotowej,
  • zwiększenie masy mięśniowej i siły,
  • przyspieszenie regeneracji,
  • szybsze spalanie tkanki tłuszczowej.

Jak dawkować prohormony?

Przede wszystkim trzeba mieć na uwadze fakt, iż prohormony posiadają pewne przeciwwskazania do ich stosowania. Ich zażywanie nie jest wskazane z perspektywy osób chorych, zażywających leki, mających problemy z tarczycą, prostatą i nerkami, wysokie ciśnienie, drgawki bądź depresję. Nie są to także produkty przeznaczone dla osób niepełnoletnich, kobiet karmiących piersią ani będących w ciąży.

Dawkowanie poszczególnych prohormonów różni się w zależności od produktu, jednak praktycznie zawsze trzeba zażywać je przez minimum sześć tygodni, by przyniosły one efekty. Niektóre suplementy można zażywać przez osiem tygodni, lecz często dopuszcza się stosowanie prohormonów przez nawet trzy miesiące. Czasem, kiedy celem jest zbudowanie wytrzymałości, można sięgać po nie nawet przez cztery miesiące! Pierwsze efekty (zwiększenie ruchomości stawów i uśmierzenie bólu) bywają zauważalne już w drugim tygodniu suplementacji.

Dzienna dawka to od 10 do 30 mg, zależnie od środka i założonego celu. W okresie redukcji i robienia rzeźby zaleca się zazwyczaj podaż na poziomie 10 lub 15, maksymalnie 20 mg w ciągu doby. W trakcie budowania masy mięśniowej dopuszcza się zażywanie nawet 30 mg prohormonów dziennie. Dawkowanie w ciągu doby to od jednej do trzech kapsułek dziennie. Dzienne zapotrzebowanie można pokryć na czczo przed śniadaniem albo rozbić je na kilka tabletek, biorąc jedną z nich na niecałą godzinę przed treningiem.

Czy prohormony pomagają w robieniu rzeźby?

Działanie prohormonów polega na uzupełnianiu hormonów obecnych w organizmie i zwiększaniu ich efektywności. Przekłada się to wydatnie również na pomoc w robieniu rzeźby. Działanie to jest wielopłaszczyznowe i opiera się np. na zwiększeniu wydzielania hormonów i spowodowania trwałego wzrostu ich poziomu w osoczu. Dzięki temu jednocześnie przyspiesza redukcja tłuszczu i rozbudowa tkanki mięśniowej.

Bardzo istotnym czynnikiem poprawiającym rzeźbę jest zapewniane przez prohormony przyspieszenie metabolizmu i nasilenie termogenezy. Spalanie tłuszczu z całego ciała, zwłaszcza trudnego do spalenia w okolicach brzucha, staje się tym samym bardziej wydajne. Ingerencja w aktywność tarczycy także przyspiesza utratę tkanki tłuszczowej. Zmniejszeniu ulega głód i napady łaknienia, więc łatwiej utrzymywać deficyt kaloryczny. Wiele prohormonów skutecznie zapobiega gromadzeniu się wody, co skutkuje wykreowaniem wysuszonej, wymodelowanej sylwetki.

Czy prohormony pomagają w robieniu rzeźby?Jakie prohormony zażywać robiąc rzeźbę?

Wyprodukowany przez Dark Labs MK 677 bardzo pozytywne opinie klientów zawdzięcza głównie zwiększeniu wydzielania hormonu wzrostu. Wspomaga tym samym utratę tkanki tłuszczowej, obniża poziom kortyzolu przyczyniającego się do katabolizmu mięśniowego i wspomaga regenerację. MK 677 pomaga zrobić rzeźbę także za sprawą wspierania rozbudowy i zachowania masy mięśniowej.

GW-501516 z oferty tego samego producenta jest przeznaczony właśnie w celu pomocy w uzyskaniu atletycznej sylwetki. Produkt ten reguluje metabolizm kwasów tłuszczowych, utrzymuje homeostazę glukozową i przyspiesza przemianę materii. Nieco innym działaniem charakteryzuje się Ostarine. Ten suplement przyspiesza redukcję tłuszczu, ale przy tym chroni mięśnie przed utratą siły i masy, poprawiając ich definicję. Zarówno masa, jak i siła zwiększają się dzięki temu przy jednoczesnej redukcji tłuszczu, co przekłada się na szybkie wyrzeźbienie sylwetki.

W ofercie WXN Labs również znajduje się MK 677 będące produktem godnym polecenia. Ten środek bardzo poprawia wygląd mięśni, wzmagając wzrost beztłuszczowej masy ciała i poprawiając wydatek energetyczny. Ostarine od WXN Labs działa podobnie jak w przypadku konkurencji: podnosi siłę mięśni, zapewnia przyrosty czystej masy mięśniowej, a przy tym usprawnia spalanie tłuszczu.

Podsumowanie

Sięgając po prohormony, warto skonsultować się ze specjalistami. Są one bezpieczne i nie wywołują skutków ubocznych w przeciwieństwie do sterydów, ale należy wybrać produkt zgodny ze swoimi zapotrzebowaniami. Robiąc rzeźbę, należy mieć na uwadze nie tylko redukowanie tkanki tłuszczowej, ale też ochronę mięśni przed rozpadem. Deficyt kaloryczny w połączeniu z przyspieszeniem przemiany materii poskutkować może utratą masy mięśniowej, co nie jest pożądane w sportach sylwetkowych. Dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór suplementów. W ofercie naszego sklepu znajdują się najwyższej jakości prohormony z USA w bardzo przystępnej cenie. Zachęcamy do skontaktowania się z nami, a na pewno znajdziemy produkt, dzięki któremu wyrzeźbisz sylwetkę swoich marzeń!

LEAVE A COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *