silownia

Nowy rok, nowe postanowienia – podpowiadamy, jak zacząć ćwiczyć!

Przełom starego i nowego roku to dobry czas na podkreślenie grubą kreską swojego dotychczasowego życia i rozpoczęcie od tzw. czystej karty. Wśród najczęstszych postanowień noworocznych dominują regularne ćwiczenia, które mają pomóc w uzyskaniu wymarzonej figury. Przeczytaj, jak zabrać się za treningi, by nie dotrwać w postanowieniach. Czym wyróżnia się dobra przedtreningówka i kiedy sięgnąć po suplementy diety?

Czas na zmiany

Na początku nowego roku siłownie i kluby fitness są oblegane przez osoby, które za cel obrały sobie utratę wagi lub zbudowanie muskulatury. Wiele z nich po kilku tygodniach porzuca swoje postanowienia i wraca do dawnych zwyczajów. Zazwyczaj wynika to z błędów, jakie mnóstwo ludzi popełnia wraz z nastaniem stycznia, czyli nakładania na siebie zbyt wielu oczekiwań. Sportowcy, ale i osoby pracujące w biznesie, doskonale wiedzą, że za duży, a nawet mało realny cel, to prosta droga do porażki.

Postanowienia noworoczne związane z aktywnością fizyczną warto zaplanować strategicznie. Wyznacz sobie cel główny, jaki chcesz osiągnąć na koniec roku, oraz cele szczegółowe, które będą wytyczały kolejne etapy. Chcesz zrzucić zbędne kilogramy? W pierwszej kolejności wybierz aktywność, która Ci odpowiada, np. siłownia, bieganie, itp. Jak jednak utrzymać motywację do zrealizowania planu? Obierz mniejsze cele i nie zabieraj się z przysłowiową motyką na słońce. Dobrym sposobem jest wyznaczenie sobie punktów kwartalnych z kolejnymi etapami treningu.

Jak odpowiednio zacząć ćwiczyć?

Wytrwanie w postanowieniu na nowy rok wymaga sporej dawki samozaparcia, ale i rozsądku. Treningi zacznij od wyboru miejsca i rodzaju ćwiczeń. Skorzystaj z opinii w internecie lub zasięgnij porady znajomych. Zadowolenie z obiektu to ważny element motywacyjny. Zwróć więc uwagę na rodzaj sprzętu, możliwość treningu z trenerem oraz panującą w środku atmosferę. To ważne, zwłaszcza jeśli to Twoja pierwsza wizyta tego rodzaju obiekcie.

workout

Zacznij od prostych ćwiczeń

Myśl o forsownych ćwiczeniach nie sprzyja wytrwaniu w noworocznych postanowieniach. To dlatego wiele osób rezygnuje z treningów jeszcze zanim skończy się styczeń. Rozwiązaniem jest metoda małych kroków, w których pierwsze wizyty na siłowni traktuje się jako rekonesans. Ćwicz powoli, w krótkich sesjach lub niskich intensywnościach. Zadbaj również o różnorodność, wybierając ćwiczenia cardio, aerobowe, z wykorzystaniem gum, rowerków, itp. Dopiero kiedy zaznajomisz się z rutyną ćwiczeń, warto skonsultować się z personalnym trenerem, który pomoże Ci obrać kierunek dla zrealizowania właściwego celu.

Pamiętaj, że konsekwentność to podstawa

Największym przeciwnikiem w utrzymaniu postanowień jesteś Ty sam. To Twoja wytrwałość w ćwiczeniach lub jej brak determinują realizację postawionego celu. Czasem motywacja do regularnych treningów może spadać – warto wówczas zadbać o bodźce do działania. System nagradzania jest jednym ze skuteczniejszych sposobów na zmotywowanie się do kolejnych wyzwań. Już samo poczucie satysfakcji, spełnienia oraz pokonywanie własnych rekordów stanowi silny bodziec do ćwiczeń. Zapomnij jednak o cheat day i wybierz „zdrowe nagrody”:

  • nowy strój treningowy/sprzęt do ćwiczeń;
  • trening w wyjątkowym miejscu;
  • nowy rodzaj sportu;
  • relaks dla ciała;
  • wyjście do kina, teatru.

postanowienie

Zapoznaj się z działaniem suplementów diety

Żaden trening nie będzie skuteczny bez odpowiedniej diety. Starannie zaplanowany jadłospis dobrany do rodzaju ćwiczeń, planowanego celu oraz predyspozycji fizycznych dostarczy odpowiedniej dawki energii oraz pozwoli na regenerację i zbudowanie muskulatury. Uzupełnieniem diety mogą być suplementy. Stosowane przed ćwiczeniami mają właściwości dodające energii, a także przyspieszające regenerację. Przykładem preparatu dostępnego na foreverstrong.pl jest mocna przedtreningówka DARK LABS FLAME o intensywnym działaniu pobudzającym. Produkt przeznaczony jest dla bardziej zaawansowanych sportowców. Dobrymi opiniami cieszy się również preparat DARK LABS CRACK zawierający DMAA, a także kofeinę, beta alaninę czy wyciąg z nasion „rajskiego ziarna” wspomagający spalanie tkanki tłuszczowej. Zdaniem wielu sportowców najlepsza przedtreningówka dla wymagających to URX BOMBSHELL, która sprawdza się jako bezpieczny stymulant w przypadku intensywnych, krótkich treningów.

Suplementy foreverstrong.pl pomogą Ci wypracować wymarzoną sylwetkę!

Twoim tegorocznym postanowieniem jest redukcja wagi, zbudowanie muskulatury, a może po prostu chcesz zmienić swój tryb życia na bardziej aktywny? Rozpoczęcie regularnych ćwiczeń od stycznia to dobry pomysł. Utrzymaj motywację, sięgając m.in. po suplementy diety od Forever Strong. Naturalna przedtreningówka? Dobry spalacz tłuszczu? W sklepie znajdziesz preparaty dla najbardziej zaawansowanych potrzeb sportowców.

LEAVE A COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *