Noworoczny stres i przemęczenie – jak je pokonać?
Noworoczny stres i przemęczenie – jak je pokonać?

Noworoczny stres i przemęczenie – jak je pokonać?

Początek roku to najlepsza okazja do swoistej „aktualizacji“ ciała oraz umysłu. Co jednak, gdy zamiast uczucia nowego startu towarzyszy Ci jedynie stres? Trudny okres w pracy, nierozładowane napięcie związane z minionymi świętami oraz presja noworocznych postanowień – wszystko to sprawia, że trudno o efektywny relaks. Jak temu zapobiec? Przedstawiamy sposoby na dodanie sobie sił oraz przygotowanie ciała na nowe wyzwania. Sprawdź, które suplementy pobudzające Ci się przydadzą oraz jakie witaminy na zmęczenie wybrać.

Odpoczynek potrzebny od zaraz?

Aby z rozmachem wejść w kolejny rok swojego życia, potrzebna jest energia i „świeża głowa“. Niestety dla wielu okres ten wiąże się ze zmęczeniem, które natłok obowiązków, myśli i postanowień jeszcze potęguje. Choć stres, dzięki swoim właściwościom mobilizującym, jest niezbędny do działania, konsekwencją jego nadmiaru mogą być ciężkie zaburzenia.

Wzmocnienie dla ciała.

Do przyczyn noworocznego stresu zaliczamy m.in.:

  • postawienie sobie zbyt wygórowanych oczekiwań na kolejne miesiące,
  • strach przed wyrzeczeniami (np. rzucenie nałogów),
  • natłok pracy,
  • niezadowolenie z wyglądu,
  • problemy ze zdrowiem,
  • brak czasu dla siebie.

Zmiana trybu życia na bardziej aktywny oraz unikanie sytuacji stresogennych to najskuteczniejsze sposoby na poradzenie sobie z okresowym podenerwowaniem. Warto również zadbać o odpowiednią suplementację witaminami oraz środkami pobudzającymi. Zawarte w nich substancje w bezpieczny sposób pomogą Ci podnieść się ze styczniowego letargu. Podpowiadamy, które produkty z oferty naszego sklepu wybrać w zależności od indywidualnych potrzeb.

Wzmocnienie dla ciała

Jedną z przyczyn chronicznego zmęczenia oraz braku sił może być nadmiar metali ciężkich takich jak: miedź, żelazo, cynk, ołów, arsen i kadm. Ich obecność w dzisiejszym środowisku jest nieunikniona, a do organizmu dostają się poprzez skażone jedzenie czy wdychane powietrzne. Mogą wywoływać szereg chorób – od przemęczenia czy problemów z koncentracją, aż po nowotwory. Preparaty chelatujące, jak np. Arizona EDTA, działają oczyszczająco i odtruwająco. W przeciwieństwie do tradycyjnych wlewów dożylnych, jest to środek w postaci wygodnych kapsułek do przyjmowania między posiłkami.

Stres może potęgować również wypłukiwanie cennych pierwiastków oraz witamin, przez co ciało zaczyna być bardziej podatne na infekcje oraz choroby układu nerwowego.

Szczególnie istotne w uzupełnieniu są:

  • witamina D3 – wpływa na układ nerwowy oraz poziom hormonu szczęścia, czyli serotoniny,
  • witaminy z grupy B – biorą udział w metabolizmie, utrzymaniu prawidłowej gospodarki hormonalnej oraz dbają o układ nerwowy,
  • magnez – w wyniku jego niedoboru ciało przechodzi w stan permanentnego napięcia, stąd możliwe drżenie mięśni, palpitacje serca, skurcze, ale również napięcie nerwowe,
  • potas – związek ten ma kluczowe znaczenie w dobrym samopoczuciu, działając zbawiennie na różnego rodzaju stany podenerwowania.

Relaks dla umysłu

Przygotowując ciało na nadchodzący rok, zadbaj o umysł i pozytywne myślenie. Między treningiem siłowym znajdź miejsce na ćwiczenia oddechowe oraz relaksacyjne. Możesz wspomagać się w tym czasie preparatami działającymi odprężająco, takimi jak Fenibut, dostępnymi w naszym sklepie. Ten suplement oferujemy w formie kapsułek 500g. Oczywiście należy pamiętać o szczególnym sposobie stosowania tego specyfiku oraz robieniu przerw między dawkami. Fenibut, czyli syntetyczny neuroprzekaźnik GABA, skutecznie wspomaga organizm w okresowych stanach przemęczenia i pomaga likwidować napięcie nerwowe oraz mięśniowe. Dodatkowo preparat wspiera funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego i chroni przed jego uszkodzeniami.

Dodaj sobie energii!

Dodaj sobie energii!

Spadek sił może demotywować do treningów oraz wytrwania w noworocznych postanowieniach. Aby temu zapobiec, sięgnij po preparaty stymulujące zarówno Twoje ciało, jak i umysł. Jednym z suplementów polecanych przez klientów ForeverStrong jest Synedrex . Opinie potwierdzają jego skuteczność jako spalacza tłuszczu, który przyspiesza procesy metaboliczne, umożliwiając tym samym redukcję masy ciała. Jednocześnie środek ten działa pobudzająco – stopniowo uwalnia energię w organizmie i daje siłę do przetrwania kolejnych dni pełnych wyzwań i ćwiczeń. Już teraz możesz poświęcić się modelowaniu wymarzonej sylwetki i dotrwać do celów wytyczonych na nowy rok!

Odwiedź nasz sklep online!

Gdy dopadło Cię noworoczne zmęczenie, przystopuj z pracą i znajdź czas tylko dla siebie. Pamiętaj, że jedynie kompleksowe działanie pomoże Ci w przezwyciężeniu styczniowego wypalenia. Warto w tym okresie zadbać o higienę umysłu, a ćwiczenia uzupełniać sprawdzonymi suplementami. W naszym sklepie znajdziesz preparaty, które skutecznie zniwelują napięcie oraz dodadzą energii do dalszych treningów na siłowni.

LEAVE A COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *