Nowy rok – lepsza forma? Sprawdź, które suplementy diety mogą Ci pomóc!
Nowy rok – lepsza forma? Sprawdź, które suplementy diety mogą Ci pomóc!

Nowy rok – lepsza forma? Sprawdź, które suplementy diety mogą Ci pomóc!

Nowy rok bardzo często wiąże się z ambitnymi postanowieniami. Szczególnie popularnym jest planowanie rozpoczęcia regularnych treningów i przejścia na odpowiednią dietę w celu poprawy sylwetki. Marząc o tym, warto zaopatrzyć się w stosowne suplementy. Dzięki nim zbudowanie lepszej formy będzie zdecydowanie łatwiejsze i szybsze. Po które produkty najbardziej opłaca się sięgnąć, by spełnić noworoczne plany?

Solidny plan i realny cel

Chcąc zyskać wymarzoną formę, trzeba pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Przede wszystkim suplementy diety, nawet te najlepsze, stanowią jedynie uzupełnienie treningów i diety – nie mogą ich zastępować. Tylko łącząc te trzy elementy można z czasem liczyć na upragnione efekty. Koniecznie trzeba się też uzbroić w cierpliwość, jeśli efekty po miesiącu nie będą satysfakcjonujące. Jak wiadmo suplementację, zestaw ćwiczeń i jadłospis należy odpowiednio zaplanować, najlepiej po konsultacjach z ekspertem. Istotną rolę odgrywa też zadbanie o motywację, zwłaszcza przez postawienie sobie realnych celów. Nic nie zniechęca bowiem tak, jak brak spodziewanego progresu, o który łatwo przy zbyt wysoko postawionej poprzeczce.

Detoksykacja organizmu

W celu przeprowadzenia detoksykacji doskonale sprawdzają się probiotyki, czyli żywe mikroorganizmy, których właściwa ilość przynosi znakomite rezultaty. Ich przyjmowanie przyczynia się do zmniejszenia stanów zapalnych powstających na skutek obciążeń treningowych. Dieta osób aktywnych fizycznie jest bardzo bogata w białka, tłuszcze i węglowodany, przez co łatwiej o kolonizację chorobotwórczych bakterii. Takie zanieczyszczenie organizmu prowadzi do zgagi, nudności, wymiotów, biegunki i bólów brzucha. Probiotyki przeciwdziałają temu procesowi, przywracając równowagę mikroflory bakteryjnej w jelitach.

W oczyszczeniu organizmu pomaga również Arizona EDTA, czyli wysokiej klasy środek chelatujący. Usuwa metale ciężkie, które dostają się do krwiobiegu razem z żywnością, wodą i powietrzem, a następnie wraz z krwią docierają do komórek i niszczą je, prowadząc do groźnych chorób takich jak: 

  • nadciśnienie,
  • reumatoidalne zapalenie stawów, 
  • zespół przewlekłego zmęczenia,
  • choroba wieńcowa,
  • miażdżyca tętnic kończyn dolnych, 
  • choroba zwyrodnieniowa stawów.

Budowanie masy mięśniowej

Odżywki na masę mięśniową od najlepszych producentów, jak Brawn Nutrition, nie tylko dostarczają makroskładniki, ale też optymalizują poziom hormonów w organizmie. Tym samym wytrzymałość suplementującego znacząco wzrasta, a sylwetka staje się bardziej muskularna. Powinno się wybierać produkty gwarantujące przyrosty beztłuszczowej masy ciała, czyli suchej masy mięśniowej – bez zwiększania poziomu tkanki tłuszczowej.

W skład produktów oferowanych np. przez Dark Labs wchodzą nie tylko białka i węglowodany w odpowiednich proporcjach, lecz także składniki mineralne i witaminy – niezbędne w diecie osób uprawiających intensywny wysiłek fizyczny. Proteiny obecne w tych odżywkach są lekkostrawne i pełnowartościowe, co oznacza, że świetnie się przyswajają. Zawarte w tych produktach związki anaboliczne oddziałują z kolei na receptory androgenowe i tym samym pobudzają tworzenie oraz rozbudowę nowych struktur mięśniowych. 

Budowanie masy mięśniowej

Zwiększenie odporności

Zakażenia i infekcje stanowią jedną z największych przeszkód w modelowaniu sylwetki. Nie tylko wymuszają przerwę w treningu, ale też prowadzą do osłabienia organizmu. Zapobiegać im można regularnie zażywając witaminy. Z perspektywy sportowców bardzo ważna jest m.in. witamina B2 – wspomagająca produkcję energii komórkowej. Prawidłowe funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego, wystawionego na większy wysiłek, także odgrywa znaczącą rolę. W tym celu powinno się suplementować kwasy omega, pomagające w prawidłowej pracy serca. Kwasy omega-3 zmniejszają też zapalenie stawów – niekiedy mocno dokuczliwe po intensywnych ćwiczeniach.

Witaminy C i E chronią przed szkodliwymi wolnymi rodnikami, a osoby chcące się odchudzić powinny sięgać po witaminę D3. Jest ona bowiem gwarantem utrzymania szczupłej sylwetki, a jednocześnie poprawia pracę mięśnia sercowego oraz układu krążenia. Wyprodukowana przez Healthy Origins witamina D3 wydatnie wspomaga pracę układu mięśniowo-kostnego, co oznacza efektywniejszą regenerację po treningach. Preparat ten jest przeznaczony zwłaszcza dla osób prowadzących aktywny tryb życia oraz sportowców.

Postanowienia noworoczne da się spełnić!

Spełnienie postanowienia noworocznego dotyczącego wymodelowania sylwetki nie jest trudne. Można szybciej spełnić ten cel sięgając po najwyższej jakości suplementy diety. W naszym sklepie internetowym oferujemy wyłącznie sprawdzone produkty – importowane do Polski z USA od renomowanych firm. Nie wiesz, jaki suplement wybrać? Sprawdź naszą ofertę, a z pewnością kupisz coś, co pomoże Ci spełnić swoje przyszłoroczne plany!

LEAVE A COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *