Jak działają prohormony?
Jak działają prohormony

Jak działają prohormony?

Sporty sylwetkowe wiążą się ze wspieraniem wysiłków suplementami. Bardzo dużą popularnością wśród nich cieszą się prohormony, które mogą zwiększać masę mięśniową oraz podwyższać poziom testosteronu. Sięganie po środki ingerujące w gospodarkę hormonalną bywa jednak postrzegane jako ryzykowne. Który prohormon jest najskuteczniejszy? Czy sięganie po nie jest na pewno bezpieczne? Dowiedz się wszystkiego na ich temat! 

Czym są prohormony? 

Czemu prohormony zawdzięczają bardzo dużą popularność wśród kulturystów i amatorów sportów sylwetkowych? Jest to grupa substancji chemicznych, które stanowią bezpieczną alternatywę dla sterydów anabolicznych. Kiedy są one zastosowane w odpowiedni sposób, wówczas efekty uboczne występują rzadziej niż w przypadku sterydów i są mniej dokuczliwe. Jednocześnie efekt anaboliczny jest równie silny. 

Zazwyczaj prohormonami nazywa się syntetyczne substancje chemiczne, które wspomagają procesy anaboliczne komórek mięśniowych. Pod ich wpływem produkowane są różne hormony, wśród nich np. hormon wzrostu. Mechanizm działania w ich przypadku jest jednak zdecydowanie odmienny od tego, jaki występuje po zażyciu sterydów anabolicznych. W przypadku tych ostatnich wprowadza się do organizmu nową substancję, tymczasem prohormon stymuluje hormony obecne już w organizmie. 

Stosowane w sporcie prohormony to najczęściej roślinne ekstrakty wspomagające regulowanie gospodarki hormonalnej. Mogą być za nie uznawane wszystkie substancje, które w jakimkolwiek stopniu odgrywają rolę prekursorów dla jakichkolwiek hormonów, nawet jeśli z perspektywy kompleksowego funkcjonowania organizmu są one nieistotne. Wśród nich najczęściej spotyka się: 

  • Androstendion,
  • 19-norandrostendion,
  • 19-norandrostendiol,
  • 4-androstendiol,
  • 5-androstendiol.

jakie jest działanie prohormonów

Jak zażywać prohormony? 

Skuteczność podawanych doustnie prohormonów zależy od ich dawki.  Najlepsze efekty można zaobserwować wtedy, kiedy ich dzienna dawka jest większa niż 600 mg. Wątroba w naturalny sposób działa przeciwko tym substancjom i są one przez nią szybko rozkładane. Przez to tylko niewielka część substancji czynnej trafia do mięśni. Podwyższone dawki prohormonów są w związku z tym znacznie skuteczniejsze od niższych, albowiem przez krótki okres mają przewagę ilościową nad wątrobowymi enzymami. 

Niejednokrotnie wiąże się to z zażywaniem dawek większych niż te wymienione na opakowaniu. W większości przypadków do uzyskania przyrostu masy mięśniowej powinno się zażyć przynajmniej 450-600 mg tego produktu dziennie. Podwyższenie tej dawki może zwiększyć ryzyko wystąpienia efektów ubocznych, ale i potencjalne korzyści. Substancje te należy zażywać cyklicznie, czyli przez okres dwóch tygodni, po którym zaleca się miesięczną przerwę. 

Nie powinno się stosować prohormonów w trakcie jedzenia, ponieważ przyswajanie substancji zostanie spowolnione przez znajdujące się w organizmie pożywienie. Zwłaszcza obecność tłuszczów negatywnie wpływa na wchłanialność, gdyż prohormony są rozpuszczalne w tłuszczach. Istnieją jednakże też środki przezskórne i podjęzykowe, na które pory posiłków nie wywierają żadnego wpływu. 

Prohormony – skutki uboczne 

Odżywki, w których składzie znajdują się prohormony, mogą wchodzić w interakcje z większością tkanek organizmu, co podnosi ryzyko wystąpienia niepożądanych efektów. Przekroczenie zalecanego okresu suplementacji tymi środkami poskutkować może obniżeniem produkcji testosteronu przez organizm. Hormony odkładają się w wątrobie, przez co wykazują bardzo silne działanie hepatoksyczne. Ich stosowanie nie jest polecane osobom, które mają problemy z wątrobą. Może się to zakończyć nieprawidłowymi wynikami prób wątrobowych albo uszkodzeniami tego organu.

Nadmierne stężenie testosteronu we krwi jest kolejnym skutkiem ubocznym. W wyniku tego nastąpić może łysienie, nadmierna agresja oraz problemy skórne. Zdarza się, że prohormon po jego zastosowaniu blokuje naturalną produkcję hormonów przez organizm. Naturalne funkcje tego procesu ulegają wyłączeniu, gdyż wspomniana produkcja przebiega w innym trybie.

Działanie prohormonów

W które prohormony zainwestować? 

Najbardziej godnymi polecenia produktami są bardzo wysokiej jakości prohormony z USA. Dzięki pracy sprawdzonych producentów skomponowane zostały w optymalny sposób. Podnoszą wydolność fizyczną, pomagają rozbudować i utrzymać beztłuszczową masę ciała, odmładzają ciało i umysł. 

Preparaty, w których składzie znajduje się MK-677 słyną z długotrwałych efektów treningowych. Charakteryzuje je także wyjątkowo wysoka przyswajalność oraz bardzo niskie ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. MK-677 w niskiej cenie dostępne jest w ramach oferty Dark Labs. Środek ten w pełni dorównuje skutecznością działania sterydom, poprawiając jakość redukcji tkanki tłuszczowej. Nie ma przy tym żadnego wpływu na poziom kortyzolu, co oznacza, że nie podnosi poziomu katabolizmu mięśniowego. 

Obniżyć poziom kortyzolu można stosując WXN Labs MK-677. To produkt poprawiający wydatek energetyczny, wzmacniający apetyt i dający możliwość szybkiego przyrostu masy. Powinien być stosowany podczas cyklu zwiększającego masę mięśniową. Również zaliczająca się do prohormonów z USA ostaryna  podnosi siłę mięśni i chroni przed utratą masy mięśniowej, równocześnie przyspieszając redukcję tkanki tłuszczowej i poprawiając regenerację stawów. Jeśli zależy Ci na prohormonie z ostaryną to przyjrzyj się dokładnie poniższym propozycją:

Podsumowanie 

Sięgnięcie po prohormony może się okazać doskonałym posunięciem w obliczu braku progresu w treningach. Trzeba jednak pamiętać, że nie można opierać się wyłącznie na suplementacji. Musi ona być połączona z odpowiednimi planami treningowymi, dietą, a także regeneracją. Jeżeli pomimo spełniania wszystkich tych warunków nadal nie jesteś zadowolony z efektów, zachęcamy do skontaktowania się z nami. W ofercie naszego sklepu znajdują się prohormony z USA najwyższej jakości. Odezwij się do nas, a z pewnością wspólnie znajdziemy w naszym sklepie produkt idealny dla Ciebie! 

LEAVE A COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *