var gtm4wp_datalayer_name = "dataLayer"; var dataLayer = dataLayer || []; const gtm4wp_use_sku_instead = false; const gtm4wp_currency = 'PLN'; const gtm4wp_product_per_impression = 10; const gtm4wp_clear_ecommerce = false; Aktywność fizyczna wiosną. Na jaki trening warto postawić? - ForeverStrong
trening-na-wiosne

Aktywność fizyczna wiosną. Na jaki trening warto postawić?

Koniec zimy to dobry czas na rozpoczęcie lub wznowienie programu ćwiczeń na świeżym powietrzu i w pomieszczeniu. Jak zmobilizować się do zwiększonego wysiłku fizycznego? Wiosenny trening na początku wymaga sporej mobilizacji, ale finalnie doda Ci energii. Aby znaleźć w sobie siłę na zdrową aktywność, potrzebujesz odpowiedniej diety, którą warto uzupełnić suplementami. Przedtreningówka, witaminy i minerały i specjalistyczne preparaty dla osób podejmujących intensywny wysiłek fizyczny pomogą Ci osiągnąć założone rezultaty i przywitać lato w doskonałej formie. Dowiedz się więcej, jaką aktywność warto podjąć na wiosnę.

 

Dobry moment na wzmocnienie kondycji

Słoneczna pogoda i umiarkowane temperatury stwarzają idealne warunki do aktywności na świeżym powietrzu. Ćwicząc na zewnątrz, zyskujesz wiele okazji do urozmaicenia zwykłej rutyny treningowej. Opuść zimową strefę komfortu na kanapie przy kominku i przywróć sprężystość ruchom dzięki pomysłom na kompleksowy wiosenny trening. Do lata pozostało jeszcze kilka miesięcy, więc wciąż jest czas, aby zrobić doskonałą formę przed sezonem wakacyjnym. Nie zapomnij o diecie – dobrze zbilansowana i wzbogacona odpowiednimi suplementami może sprawić, że nie dopadnie Cię wiosenne osłabienie i będziesz mógł do woli cieszyć się słońcem i aktywnością fizyczną.

Trening siłowy na świeżym powietrzu

Wiosenne poranki i wieczory są coraz łagodniejsze, więc spróbuj ćwiczyć całe ciało w przydomowym ogrodzie, lokalnym parku lub siłowni pod gołym niebem. Serie przysiadów, pompek i „desek” po dawce dobrej przedtreningówki pomogą Ci błyskawicznie odzyskać kondycję. Ćwiczenia siłowe działają na różne partie ciała, więc możesz skupić się na kompleksowym treningu albo tych częściach, którym szczególnie dała się we znaki zimowa gnuśność. Podejmując wiosenny trening na świeżym powietrzu, nie musisz mieć dostępu do sprzętu – wprowadź do swoich ćwiczeń elementy kalisteniki i wykorzystaj własną masę, aby dostarczyć sobie koniecznego obciążenia. wiosenne-bieganie

Bieg po zdrowie

Po zamknięciu przez większą część zimy wyjście na zewnątrz wydaje się najważniejszą potrzebą. Jogging to świetny sposób na połączenie wiosennych ćwiczeń z przebywaniem na świeżym powietrzu. W ten przyjemny sposób odbędziesz doskonały trening cardio, który pomoże Ci zbudować wytrzymałość fizyczną. Bieganie wyjątkowo łatwo włączyć w codzienną aktywność. Uprawiaj jogging, poznając nowe części miasta albo zrób sobie przebieżkę przy okazji wyprawy do piekarni po bułki czy też w drodze na siłownię.

Trening ogólnorozwojowy w domowym zaciszu

Jest kojarzony głównie z siłowniami, ale możesz go wykonywać niemal wszędzie, także w domu. Idealnie sprawdzi się, gdy kapryśna, wiosenna aura nie pozwoli Ci wyjść na zewnątrz. Trening ogólnorozwojowy to ważna część każdego planu fitness. Dzięki niemu staniesz się silniejszy, a także zbudujesz wytrzymałość mięśni. Pomoże Ci w tym dobrze dobrana przedtreningówka – wypróbuj FLAME od Dark Labs. Ćwiczenia siłowe są najefektywniejsze, jeśli przy tym pokonujesz opór. Może to być:
  • masa własnego ciała,
  • ciężary: hantle lub sztanga,
  • taśmy oporowe,
  • urządzenia oporowe, takie jak maszyny linowe czy do pojedynczych ćwiczeń.
trening-w-domu

Zbilansowana dieta to podstawa udanego treningu

Nawet jeśli odżywiasz się zdrowo, a Twoja dieta jest zbilansowana, powinieneś szczególnie zadbać o posiłki przed i po treningu. Przed ćwiczeniami cardio sięgnij po przekąskę ok. 200 kcal bogatszą w węglowodany, z umiarkowaną zawartością białka i niskotłuszczową. Jeśli zamierzasz trenować siłowo, postaw na również na posiłek niskotłuszczowy, z przewagą białek nad węglowodanami. Sięgaj po przedtreningówkę – suplementy diety, które zwiększają siłę i wytrzymałość mięśni, podnoszą wydolność i przyspieszają regenerację między seriami ćwiczeń. Natychmiast po treningu dostarcz sobie ok. 10 g i 2-3 razy więcej węglowodanów, a do dwóch godzin zjedz pełen, zbilansowany posiłek, zgodny z Twoim planem dietetycznym. Pamiętaj, że przyjmowanie suplementów powinno być skonsultowane z lekarzem.

Znajdź aktywność dopasowaną do Twoich możliwości

Planując wiosenny trening, wyjdź z założenia, że będzie to Twój nowy styl życia. Takie nastawienie pomoże Ci włączyć wizyty na siłowni czy poranny jogging do planu dnia. Daj sobie czas i cierpliwość. Zaczynaj stopniowo i nie zniechęcaj się początkowym brakiem sukcesów. Liczy się systematyczność – codzienna przebieżka przyniesie lepsze rezultaty, niż jednorazowy bieg długodystansowy, po którym długo nie będziesz mógł się zmobilizować do kolejnego wysiłku. W naszym sklepie wspieramy Twoją aktywność! Znajdziesz u nas suplementy diety dla sportowców zawodowych i amatorów. Przedtreningówka, reduktory tłuszczu, antyoksydanty, preparaty dodające energii, sprzyjające rozwojowi masy mięśniowej i potreningowe pomogą Ci czerpać z radość z uprawianego sportu i wzmacniać kondycję. Jeżeli wiosną planujesz zmienić tryb życia na aktywny – koniecznie odwiedź nasz sklep!

LEAVE A COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *