var gtm4wp_datalayer_name = "dataLayer"; var dataLayer = dataLayer || []; const gtm4wp_use_sku_instead = false; const gtm4wp_currency = 'PLN'; const gtm4wp_product_per_impression = 10; const gtm4wp_clear_ecommerce = false; Antyoksydanty w suplementach diety – najlepszy sposób na wolne rodniki? - ForeverStrong
antyoksydanty suplementy

Antyoksydanty w suplementach diety – najlepszy sposób na wolne rodniki?

Spis treści

Na skutek zwiększonego stresu, intensywnego wysiłku, a także niewłaściwej diety w organizmie gromadzą się wolne rodniki. To cząsteczki, które są groźne dla zdrowych tkanek. Jak można walczyć z wolnymi rodnikami? Przede wszystkim poprzez substancje zwane ansyoksydantami, które naturalnie występują w ciele człowieka, lecz można dostarczać je też wraz z pożywieniem i suplementami. Poznaj już teraz preparaty, które są najlepszym źródłem przeciwutleniaczy.

Czym są wolne rodniki? Jakie choroby mogą powodować?

Wolne rodniki to rodzaj złożonych form cząsteczkowego tlenu – atomów tlenowych z nieparzystą liczbą elektronów. Atom, chcąc uzupełnić swoją powłokę elektronową, odbiera elektrony innym cząsteczkom tlenu. Niebezpieczna jest na pewno sytuacja, w której atom tlenowy pozyskuje elektrony z białek. 

Nie da się całkowicie wyeliminować wolnych rodników z organizmu i nawet nie byłoby to wskazane. Należy natomiast przestrzegać utrzymywania równowagi pomiędzy ich ilością a ilością antyoksydantów (tzw. wymiataczy wolnych rodników). Stan, w którym panuje nierównowaga między tymi składnikami, nazywa się stresem oksydacyjnym.

Warto wiedzieć, że na wzrost liczby zubożonych cząsteczek tlenu w dużym stopniu wpływa:

  • palenie papierosów,
  • stres,
  • alkohol,
  • nadmierne promieniowanie słoneczne,
  • niezdrowa dieta.

Wolne rodniki przyczyniają się do powstawania miażdżycy, nowotworów, chorób mózgu i wielu różnych schorzeń związanych z narządami całego ciała.

antyoksydanty

Antyoksydanty – dlaczego są tak ważne dla zdrowia?

Antyoksydanty określane są różnie – jako antagoniści wolnych rodników, przeciwutleniacze lub antyutleniacze. Ich najważniejszą rolą jest neutralizacja i rozbijanie cząsteczek wolnych rodników. Ich pozostałości są następnie wydalane naturalnymi drogami. Pełnią przez to prewencyjną ochronę organizmu przed przedwczesnym starzeniem się czy chorowaniem na nowotwory.

Czym właściwie są antyoksydanty? W rzeczywistości to szeroka grupa substancji, w skład której wchodzą witaminy, składniki mineralne i wiele związków organicznych.

Wyróżnia się przeciwutleniacze:

  • sztuczne – stosowane w produkcji żywności jako środki przedłużające trwałość produktów; na etykietach opatrzone są literką E oraz cyframi,
  • naturalne – to naturalnie występujące antyoksydanty; najwięcej jest ich w mikro- i makroelementach, zwłaszcza witaminach, bioflawonoidach, selenie czy cynku.

Do produktów o największym poziomie przeciwutleniaczy należą m.in. warzywa zielone (takie jak szpinak, sałata i brokuł) czy owoce o intensywnych kolorach (borówka, jeżyna, aronia, czarny bez), a także przyprawy (kurkuma, tymianek, oregano).

suplementy

Suplementy diety z przeciwutleniaczami – nasze propozycje

Oprócz diety bogatej w antyutleniacze, można sięgnąć po suplementy, które wzmacniają organizm w walce z wolnymi rodnikami. Takie preparaty polecane są zwłaszcza sportowcom oraz osobom, które intensywnie ćwiczą, a przez to narażone są na stres oksydacyjny.

Jednym z produktów dostępnych w sklepie foreverstrong.pl jest Solgar Lutein, zawierającą wysoką dawkę luteiny. Związek ten znamy powszechnie z pozytywnego wpływu na wzrok. Ponieważ należy on do grupy karotenoidów, jest również naturalnym i skutecznym antyoksydantem. Dodatkowo pełni funkcję filtra promieniowania niebieskiego. W ten właśnie sposób luteina chroni oczy oraz skórę.

Szukając dobrego suplementu o właściwościach antyoksydacyjnych, nie należy pomijać składników takich jak grzyby. Soplówka jeżowata to główna siła preparatu Solve Labs Lion’s Mane. Oferuje ona bogactwo wartościowego arsenału odżywczego, tj.: białek, aminokwasów i licznych minerałów. Dodatkowo stanowi źródło antyoksydantów i chroni organizm przed negatywnymi skutkami stresu.

Jeśli zależy Ci na jednym suplemencie spełniającym wiele zadań, proponujemy preparat Doctor’s Best Multivitamin, który w kompleksowy sposób wpływa na codzienne funkcjonowanie organizmu. Rolę antyoksydacyjną pełni tu przede wszystkim wysoka zawartość witaminy C, cynku, selenu oraz karotenoidów – zwłaszcza luteiny.

Poznaj możliwości dobrych suplementów diety!

Obecnie sporo mówi się o ochronie organizmu przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Nie jest to jednak chwyt marketingowy stosowany przez producentów kosmetyków, ale fakt potwierdzony naukowo – cząsteczki te z czasem mogą bowiem zmieniać się w komórki rakowe. Aby przeciwdziałać takim procesom w swoim ciele, stosuj zdrową dietę i uprawiaj sport. W walce ze stresem pomocne będą odpowiednie preparaty. W sklepie Forever Strong znajdziesz suplementy diety z silnymi przeciwutleniaczami w składzie. Potrzebujesz dodatkowych informacji? Chcesz uzupełnić swoją wiedzę? Zapraszamy Cię serdecznie do kontaktu – zarówno telefonicznego, jak i e-mailowego. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i w razie potrzeby doradzimy!

LEAVE A COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *