Siłownia czy fitness? Co lepsze na odchudzanie?

Siłownia czy fitness? Co lepsze na odchudzanie?

Pozbycie się tkanki tłuszczowej to proces, który pozytywnie wpływa na wygląd zewnętrzny i poprawia stan zdrowia. Warto w związku z tym odchudzać się skutecznie, a osiągnąć to można na różne sposoby. Koniecznie przestrzegać trzeba deficytu kalorycznego. Warto wspierać się suplementami, ale i aktywność fizyczna jest bardzo istotna. Sprawdź, co jest skuteczniejsze: trening siłowy czy fitness? 

Na czym polegają zajęcia fitness? 

Ten rodzaj aktywności wyróżnia się bardzo dużym zróżnicowaniem. Wśród prowadzonych zajęć istnieją takie, które mają na celu wzmocnienie kręgosłupa, poprawę rozciągnięcia, pracę nad konkretnymi partiami mięśni albo ćwiczenia ogólnorozwojowe. Wspomniana różnorodność stanowi dużą zaletę tych ćwiczeń, ponieważ dzięki niej każdy może znaleźć coś dla siebie.

Fitness jest pojęciem bardzo ogólnym i umożliwia wszechstronny rozwój. Połączone są w jego ramach zajęcia dynamiczne i statyczne, a także te o charakterze tanecznym. Zajęcia są prowadzone w grupach, co szczególnie z perspektywy osób początkujących może stanowić zaletę. W grupie łatwiej o motywację, podpatrywanie prawidłowej techniki u innych uczestników oraz uwierzenie w swoje możliwości. Instruktor zauważy i skoryguje wszystkie błędy. Mniej pewne siebie osoby będą mogły uniknąć poczucia obserwacji przez innych.

Trening indywidualny ma jedną, istotną przewagę nad zajęciami fitness – trener całą swoją uwagę poświęca jednej osobie. Dzięki temu wszystkie elementy treningu dopasowane są do zakładanych celów. Zakres ruchu i obciążenia  także dostosowywane są do indywidualnych możliwości. W trakcie treningu grupowego cel jest wspólny.

Tymczasem w takich zajęciach uczestniczą osoby różniące się miedzy sobą wiekiem, wagą, doświadczeniem w treningach, stanem zdrowia, wzrostem i formą fizyczną. Podczas jednych zajęć instruktor nie jest w stanie optymalnie dostosować zajęć do poziomu i potrzeb każdego z uczestników. Fitness polecany jest tym, którzy chcą zacząć się odchudzać, poprawić kondycję i samopoczucie. Z upływem czasu uczestnicy adaptują się do wysiłku, treningi, stają się za mało wymagające, przez co progres się zatrzymuje.

Wady i zalety treningu siłowego 

Trening siłowy w przypadku osób początkujących może odbywać się pod okiem trenera personalnego. W takiej sytuacji cała uwaga jest skupiona wyłącznie na trenującym, przez co łatwiej o korygowanie błędów i nauczenie poprawnej techniki. Nawet jeżeli jest on wykonywany w indywidualnym zakresie, to zdecydowanie łatwiej można dostosować go do wyznaczonych celów. Liczba powtórzeń, intensywność, ćwiczenia i obciążenia wybierane są przez osobę wykonującą trening. To pozwala na jego efektywniejsze wykonanie.

Zajęcia z trenerem personalnym skupionym na jednym uczestniku umożliwiają  precyzyjne wykonywanie ćwiczeń, ale też minimalizują ryzyko kontuzji. Potrzebna jest do tego koncentracja na najwyższym poziomie. W przeciwieństwie do zajęć fitness nie ma czasu na relaks w trakcie treningu na siłowni.

Często podczas tej aktywności zaniedbuje się ćwiczenia rozciągające, które stanowią bardzo ważny element zajęć fitness. W związku z tym warto wzbogacić trening siłowy o formy relaksacyjne. Jest to bardzo ważna forma aktywności, zwiększająca wydajność wysiłku, poprawiająca elastyczność i stabilność.

Kiedy wybrać siłownię, a kiedy fitness? 

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że każda forma ruchu jest wskazana, zwłaszcza wtedy, gdy celem jest utrata wagi. Osoby początkujące mogą zdecydować się na fitness, ponieważ łatwiej na nich o motywację i pozbycie się wstydu. Kolejnym krokiem powinno być rozpoczęcie treningów siłowych. Pozwala on na szybsze i lepiej dostosowane do indywidualnych priorytetów efekty niż zajęcia przeznaczone dla osób o różnych potrzebach. Korzystanie z dobieranego według własnych potrzeb planu ćwiczeń pozwala na realizację swoich celów.

Podsumowanie

W trakcie odchudzania warto się wspomagać reduktorami i spalaczami tłuszczu, które znacznie przyspieszają ten proces. Wśród godnych polecenia produktów można wymienić:

  • Cannibal Ferox – ma silne właściwości pobudzające, pozwala dzięki temu na bardziej intensywny trening. Opóźnia występowanie zmęczenia organizmu, przyczynia się do wzrostu siły i wytrzymałości w trakcie ćwiczeń, 
  • hi-tech pharmaceuticals – kontroluje i blokuje łaknienie, przyspiesza metabolizm, pomaga w pozbyciu się wody podskórnej. 

Zachęcamy do skontaktowania się z nami w celu wybrania idealnego reduktora. W naszej ofercie znajduje się mnóstwo produktów umożliwiających szybką redukcję! 

LEAVE A COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *