Suplementy diety z ostaryną – czym się wyróżniają i kto może je przyjmować?
suplementy z ostaryną

Suplementy diety z ostaryną – czym się wyróżniają i kto może je przyjmować?

Spis treści

Poprawa wydolności i przyrost mięśni nie zawsze muszą wiązać się z licznymi skutkami ubocznymi. Naukowcy od lat próbują stworzyć suplement, którzy przyniesie oczekiwane efekty bez szkodliwego wpływu na zdrowie. Najbliżej takiego produktu jest ostaryna. Związek ten należy do rodziny SARM-ów i zdążył zdobyć uznanie wśród sportowców oraz kulturystów. Jak działa i co wpływa na jego efektywność? Przeczytaj, co warto wiedzieć o tym składniku.

Czym jest ostaryna? Jak działa?

Podobnie jak wiele innych suplementów, tak historia początków ostaryny zaczyna się od… przypadku. Związek ten, znany również pod nazwami MK-2866, GTx-024 lub enobosarm, jest jednym z wielu popularnych dziś selektywnych modulatorów receptora androgenowego (SARM). Jest więc to substancja działająca w podobny sposób do sterydów anabolicznych, choć nim nie jest. Nie wpływa bowiem bezpośrednio na wzrost poziomu testosteronu, a przy tym ma łagodniejsze skutki uboczne.

Pierwotnie ostaryna badana była pod kątem wzmacniania kości u osób starszych. Ostatecznie środek znalazł innych odbiorców, ponieważ działał przede wszystkim na wzrost wydolności oraz rozbudowę masy mięśniowej.

MK-2866 działa na zasadzie wiązania się z receptorami androgenowymi. Przy czym w przeciwieństwie do sterydów, nie zmienia się w estrogen oraz DHT, a także nie wpływa na rozrost prostaty. Pod wpływem tego związku następuje przyspieszony wzrost masy mięśniowej. Dodatkowo ma on właściwości zwiększające poziom metabolizmu i energii, co jest szczególnie istotne dla osób w fazie redukcji. Stymulacja produkcji kolagenu wpływa z kolei na stawy, a także kondycję skóry.

Suplementy diety z ostaryną – kto może je przyjmować?

Produkty zawierające ostarynę zostały stworzone do profesjonalnego użytku dla sportowców, również w przypadku osób uprawiających dyscypliny wytrzymałościowe. Ze względu na właściwości przyspieszające metabolizm, preparaty te nadają się do stosowania podczas redukcji tkanki tłuszczowej. Co więcej, ich działanie wpływa na przyrost masy mięśniowej. Docenią to szczególnie osoby trenujące na siłowni, w tym kulturyści. Suplementy mogą być również używane w celu odbudowy mięśni po przebytej chorobie. W tym przypadku jednak środki te należy przyjmować tylko i wyłącznie pod okiem lekarza!

Również kobiety mogą stosować MK-2866, jeśli są gotowe na wymienione wyżej efekty. Warto być przygotowanym jednak na możliwe wystąpienie skutków podobnych do wzrostu poziomu androgenów. Produkty Ostarine mogą wpływać bowiem m.in. na zaburzenie cyklu miesiączkowego.

kto może przyjmować suplementy z ostaryną

Poznaj produkty godne polecenia

Pewność i bezpieczeństwo działania zagwarantują dobrze dobrane produkty od Forever Strong. Przedstawiamy najlepsze suplementy z selektywnym modulatorem receptora androgenowego MK-2866:

  • WXN Labs Ostarine – preparat od znanego producenta. Zalecana dawka do ok. 2-3 kapsułki na dzień. Wysokiej jakości ostaryna zawarta w tym produkcie ma właściwości kształtujące sylwetkę oraz wzmacniające kości i stawy;
  • Pro Nutrition Ostarine – dzięki długiemu czasowi uwalniania (ok. 24 h) suplement może być stosowany raz dziennie w określonej ilości kapsułek. Użytkownicy chwalą sobie ten preparat ze względu na szybkie efekty oraz brak zjawiska blokowania testosteronu;
  • Dark Labs Ostarine – producent podkreśla tu właściwości łagodzące ból pokontuzyjny. Tę postać ostaryny można łączyć z innymi środkami w celu zwiększenia efektów.

O czym jeszcze musisz pamiętać?

Produkty z ostaryną przyjmuje się w dawkach od 10 do 30 mg dziennie. Ilość tej substancji zależy od oczekiwanego efektu: poprawa kondycji stawów i skóry lub znaczny przyrost masy. Na początku jednak zaleca się mniejsze dawki i stopniowe ich zwiększanie. Suplementy występują w formie kapsułek do stosowania najlepiej na czczo lub tuż przed treningiem (z około 30-minutowym wyprzedzeniem).

MK-2866 należy do jednych z bezpieczniejszych SARM-ów. Łagodniejsze działanie równoważą niepożądane efekty. Mimo to warto mieć na uwadze również możliwość wystąpienia skutków ubocznych zażywania tego rodzaju preparatów, zwłaszcza w nadmiarze:

  • nasilone wypadanie włosów;
  • bóle głowy;
  • problemy ze snem;
  • zaburzenia cyklu miesiączkowego u kobiet;
  • niewielkie obniżenie testosteronu;
  • niewielki wzrost estrogenu.

Masz pytania? Chętnie na nie odpowiemy!

Stosowanie suplementów dla sportowców może znacząco wpłynąć na efekty treningowe. Pamiętaj jednak o bezpieczeństwie i swoim zdrowiu – wybieraj produkty dobrego pochodzenia, tylko ze sprawdzonych źródeł. Sprawdzone preparaty z ostaryną znajdziesz na foreverstrong.pl. Oferujemy tylko oficjalnie dopuszczone do obrotu produkty, których działanie zostało potwierdzone badaniami. Nie wiesz, jaki środek wybrać? Skontaktuj się z naszymi profesjonalnymi doradcami, którzy pomogą dopasować suplement do Twoich wymagań oraz kieszeni!

LEAVE A COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *