Suplementy diety z jodem nieorganicznym. Czym się wyróżniają? Kiedy można je stosować?
suplementy jod

Suplementy diety z jodem nieorganicznym. Czym się wyróżniają? Kiedy można je stosować?

Spis treści

Jod to cenny pierwiastek, kojarzony przede wszystkim z hormonem tarczycy oraz urlopem nad morzem. Coraz częściej mówi się o suplementacji tego składnika również w celu utrzymania prawidłowego układu nerwowego czy sercowego. Jakie jeszcze właściwości mają suplementy diety z jodem nieorganicznym? O czym należy pamiętać, decydując się na uzupełnienie poziomu tego pierwiastka poprzez preparaty zewnętrzne. Poznaj polecane produkty.

Czym jest jod nieorganiczny? Jak wpływa na ludzkie ciało w formie suplementacji?

Jod należy do pierwiastków śladowych, które są niezbędne dla ludzkiego organizmu. Jest obecny w powietrzu, zwłaszcza w morskim klimacie, a także pożywieniu i glebie. Rozróżnia się dwie kategorie tego składnika: jod organiczny – powiązany z cząsteczkami węgla – oraz nieorganiczny, który występuje w postaci niezwiązanej, wolnej.

To ta druga forma uchodzi za najlepszą dla zdrowia, ponieważ po wchłonięciu do organizmu może łączyć się z innymi związkami. W ten sposób powstaje m.in. trójjodotyronina (T3) – najważniejszy hormon gruczołu tarczycy. Właśnie tu znajduje się aż 75% wchłanianego jodu.

Suplementacja jodem nieorganicznym może zapobiec poważnej w skutkach niedoczynności tarczycy oraz towarzyszącej jej chorobie Hashimoto. Oprócz tego znany jest wyraźny związek pomiędzy tego rodzaju preparatami a poziomem estrogenu. Warto zwrócić uwagę na uzupełnianie jodu zwłaszcza podczas stosowania antykoncepcji. Pierwiastek ten ponadto ma działanie antyoksydacyjne i chroni organizm przed wolnymi rodnikami.

Dodatkowo jod wpływa na funkcjonowanie układów: nerwowego oraz sercowo-naczyniowego. Dzięki niemu następuje stymulacja nowych połączeń komórek nerwowych, co prowadzi do wspomagania pamięci, koncentracji oraz uodpornienia na stres.

jod suplement

Kto może przyjmować te preparaty?

Stosowanie suplementów diety zawierające jod, szczególnie polecane jest osobom narażonym na wypłukiwanie tego pierwiastka. Przyczyną tego często jest niezbilansowana dieta oraz pewne składniki w niej zawarte.

Do czynników sprzyjających niedoborom jodu należą:

  • zbyt duża ilość wapnia w wodzie pitnej;
  • spożywanie nadmiernej ilości warzyw kapustnych;
  • obecność chloru i sodu w pożywieniu;
  • nierównowaga hormonalna.

Przyjmuje się, że zapotrzebowanie na suplementy z jodem jest większe u osób mieszkających z dala od morza. Dzieje się tak, ponieważ pierwiastek ten występuje w wodzie morskiej, a więc i jej produktach oraz powietrzu.

Szczególnie zalecana jest suplementacja u kobiet w ciąży. Jod odgrywa tu niezwykle ważną rolę, wpływając na prawidłowe funkcjonowanie tarczycy u matki oraz wspierając rozwój nerwowy płodu.

Suplementy diety z jodem nieorganicznym od Forever Strong

Na rynku znajdziesz wiele preparatów zawierających jod. Warto jednak szukać tych o sprawdzonym działaniu oraz pochodzeniu. Suplementy diety Forever Strong to pewność i bezpieczeństwo dla Twojego zdrowia.

W naszej ofercie znajdziesz m.in. znany produkt marki Optimox – Iodoral. Zawiera jod oraz jodki potasu w przyswajalnej formie. Dzięki temu dodatkowo wpływa na wyrównanie gospodarki elektrolitowej, a zwłaszcza jeśli chodzi o cenne sole potasu. Pozytywne opinie o preparacie Iodoral potwierdzają jego skuteczność.

Badania wskazują, że najlepiej przyjmować jod w połączeniu z innymi mikroelementami, m.in. selenem, witaminą C oraz B. Warto wówczas sięgnąć po suplement typu multiwitamina, jak Life Extension One-Per-Day. Skoncentrowany skład preparatu może zastąpić wiele środków jednocześnie.

Co warto wiedzieć przed zakupem?

Stosując preparaty z jodem, należy pamiętać o pewnych środkach ostrożności. Nasze suplementy diety pochodzą z USA. Oznacza to, że na podstawie licznych badań zostały zaakceptowane przez państwową agencję FDA. Zanim jednak wybierzesz któryś z naszych produktów, pamiętaj:

  • dostępne na stronie suplementy przeznaczone są dla osób pow. 18. roku życia.
  • nie przekraczaj zalecanej dawki;
  • nie stosuj preparatów wyrównujących poziom pierwiastków/hormonów bez uprzedniego wykonania stosownych badań;
  • nie stosuj suplementów, jeżeli cierpisz na nadczynność lub niedoczynność tarczycy (suplement to nie to samo co lek!);
  • zdarza się, że producenci zmieniają wygląd opakowań – w razie wątpliwości pomiędzy zdjęciem na stronie a produktem, skonsultuj się z nami;
  • uważnie czytaj etykiety.

Potrzebujesz dodatkowych informacji? Zapraszamy do kontaktu!

Jod to jeden z ważniejszych pierwiastków wpływających na stan zdrowia człowieka. Podobnie jak w przypadku innych związków, jego niedobór może wynikać zarówno z nierównowagi hormonalnej, jak i nieodpowiedniej diety. Szukasz preparatów z jodem? Zapraszamy do naszego sklepu online foreverstrong.pl. Znajdziesz tu suplementy diety z USA, które cieszą się dobrymi opiniami w Polsce oraz na świecie. Skontaktuj się z naszymi doradcami, którzy pomogą Ci dobrać odpowiedni produkt.

LEAVE A COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *