var gtm4wp_datalayer_name = "dataLayer"; var dataLayer = dataLayer || []; const gtm4wp_use_sku_instead = false; const gtm4wp_currency = 'PLN'; const gtm4wp_product_per_impression = 10; const gtm4wp_clear_ecommerce = false; Suplementy diety a potencja – o czym należy wiedzieć? - ForeverStrong
Suplementy diety a potencja – o czym należy wiedzieć?

Suplementy diety a potencja – o czym należy wiedzieć?

Zaburzenia potencji to dla wielu mężczyzn poważny problem, również natury psychicznej. Nic więc dziwnego, że panowie chętnie sięgają po ogólnodostępne produkty wspomagające osiąganie erekcji. Preparaty te mogą zawierać ekstrakty roślinne (jak korzeń żeń-szenia lub aminokwasy), które pobudzają aktywność testosteronu. Co jeszcze znajduje się w suplementach na potencję? Czy ich stosowanie jest bezpieczne i kiedy warto udać się do lekarza? Sprawdź to wszystko w naszym artykule.

Bezpieczeństwo to podstawa

Zaburzenia erekcji należą do sfery dość wstydliwych problemów, o których mężczyźni często nie chcą rozmawiać zarówno z partnerką, jak i z lekarzem. Ignorowanie problemu nie przynosi jednak nic dobrego. Ani dla poczucia własnej wartości, ani dla związku. Impotencja może wystąpić w każdym wieku i wcale nie musi się utrzymywać do końca życia.

Przyczyny zaburzenia wzwodu często okazują się błahe i wynikają m.in. z:

 • braku aktywności fizycznej,
 • stresu i przemęczenia,
 • złej diety,
 • nadużywania alkoholu,
 • palenia papierosów,
 • noszenia ciasnej bielizny,
 • nadmiernego przyjmowania leków i hormonów.

Bywa jednak, że problem ten jest objawem choroby (np. cukrzycy, nadciśnienia czy niedomagania narządów wewnętrznych). Dlatego jeśli mimo wyeliminowania potencjalnych czynników środowiskowych, zaburzenia natury seksualnej nadal występują, niezbędna staje się konsultacja lekarska. Obecnie można łatwo skorzystać z porad online, które mogą zmniejszyć nieco stres związany z odwiedzeniem gabinetu urologicznego.

Suplementy diety a potrzebne składniki

Kluczowy hormon dla sprawności seksualnej mężczyzn to oczywiście testosteron. Jego niski poziom ma ścisły związek ze spadkiem libido, toteż w przypadku problemów z erekcją dąży się do przywrócenia równowagi hormonalnej. Takie właściwości mogą mieć składniki zawarte w suplementach diety dla panów.

Do elementów szczególnie cennych (biorąc pod uwagę jakość potencji) zalicza się:

 • l-argininę – aminokwas, który w ludzkim organizmie przekształca się w tlenek azotu, czyli związek odpowiedzialny za napięcie i rozszerzenie naczyń krwionośnych, a w konsekwencji osiągnięcie erekcji,
 • kwas d-asparaginowy (DAA) – kolejny związek organiczny z grupy aminokwasów; wpływa on bezpośrednio na syntezę testosteronu i podniesienie jego poziomu,
 • żeń-szeń koreański – oprócz właściwości antystresowych może wpływać na poziom testosteronu oraz stymulować uwalnianie tlenku azotu,
 • korzeń maca – zawiera m.in. l-argininę, a ponadto wpływa na produkcję spermy,
 • johimbina – sprzyja wzrostowi libido i pobudza ośrodek erekcji oraz wzmacnia wzwód.

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na witaminy i minerały zawarte w preparatach. Właściwa dieta także znacząco wpływa na sprawność seksualną. Wśród szczególnie wartościowych składników znajdują się witaminy z grupy B, E oraz D, a także pierwiastki: cynk i żelazo.

Jak mogą działać sprawdzone suplementy diety?

Suplementy diety dla mężczyzn w różny sposób wpływają na potencję, a tym samym na podniesienie jakości życia seksualnego. Do najpopularniejszych należą boostery testosteronu, których składniki stymulują wzrost produkcji tego hormonu. W takim asortymencie zainteresowani znajdą m.in. blokery z johimbiną. Składnik ten ma właściwości blokujące receptory alfa, co umożliwia większą aktywność układu przywspółczulnego, a tym samym uwalnianie hormonów takich jak adrenalina. Kolejną grupą suplementów dla panów są SARM-y, czyli selektywne modulatory receptorów androgenowych, również mogące wpływać na poziom testosteronu. Prym wiodą tutaj preparaty od Brawn Nutrition, brytyjskiego producenta suplementów dla sportowców.

Suplementy diety a potencja

Inne zastosowania dostępnych preparatów

Potencja, to nie jedyne, na co mogą wpływać suplementy diety przeznaczone dla mężczyzn. To przede wszystkim preparaty stworzone z myślą o sportowcach oraz osobach trenujących, a zawarte w nich składniki mają wiele innych właściwości. Warto przypomnieć, że sam testosteron to hormon związany nie tylko ze sferą seksualności, ale odpowiada też za rozkład tkanki mięśniowej, owłosienie czy ton głosu. Przykładowo boostery przeznaczone są przede wszystkim dla osób chcących przyspieszyć metabolizm tłuszczowy, czy też zwiększyć przyrost masy mięśniowej. Dodatkowo produkty tego rodzaju wykazują właściwości energetyczne – niezwykle pożądane podczas intensywnych treningów. Warto chociażby wspomnieć, że johimbina zawarta w suplemencie Alpha Yohimbine, w opinii użytkowników sprzyja silnijeszej koncentracji i lepszej wydolności organizmu.

Dobra cena w parze z jakością

Przyjmowanie preparatów wpływających na gospodarkę hormonalną zawsze powinno opierać się na rozsądku. Najlepiej sięgać po produkty z pewnych i legalnych źródeł, czyli oficjalnych sklepów internetowych – właśnie takich jak foreverstrong.pl. Kupując u nas suplementy diety masz gwarancję, że wybierasz oryginalne produkty z dobrym składem. Sprawdź, jakie oferty cenowe przygotowaliśmy dla Ciebie!

LEAVE A COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *