var gtm4wp_datalayer_name = "dataLayer"; var dataLayer = dataLayer || []; const gtm4wp_use_sku_instead = false; const gtm4wp_currency = 'PLN'; const gtm4wp_product_per_impression = 10; const gtm4wp_clear_ecommerce = false; Przedtreningówka dla biegaczy. Jaką wybrać? - ForeverStrong
Przedtreningówka dla biegaczy

Przedtreningówka dla biegaczy. Jaką wybrać?

Aby podnieść siłę podczas intensywnych ćwiczeń fizycznych, sięgnąć można po przedtreningówki. Ich zastosowanie nie ogranicza się jednak wyłącznie do poprawy wyników treningu siłowego, ponieważ równie skutecznie wspomagają one organizm w trakcie ćwiczeń aerobowych. Suplementy te powstają na bazie naturalnych składników aktywnych, sprawiających, że poziom energii długotrwale wzrasta. Przedtreningówki pomagają w skoncentrowaniu się i utrzymywaniu koncentracji na najwyższym poziomie w trakcie aktywności fizycznej, co jest bardzo ważne w trakcie długich treningów biegowych. Jak należy stosować te odżywki przed treningiem tlenowym i po które z nich powinni sięgać biegacze?

Czy można stosować przedtreningówkę trenując bieganie?

Przedtrenigówki są bardzo polecane w treningu długotrwałym i mało intensywnym, takim jak właśnie bieganie. Odpowiada za to dodanie przez nie energii oraz zwiększenie wytrzymałości. Bieganie jest dużym obciążeniem dla organizmu, tak sprawnościowe, jak i wydolnościowe. Suplementy przeznaczone do zażywania przed treningami, zwiększając możliwości wytrzymałościowe ciała, sprawiają, że treningi stają się mniej męczące.

Osoby dopiero rozpoczynające przygodę z bieganiem nie powinny sięgać po produkty o najbardziej intensywnym działaniu. Organizm trzeba przystosowywać do dodatkowej stymulacji, a także obserwować jego reakcje. Wybór zbyt silnego środka na samym początku treningów mógłby poskutkować zaburzeniem pracy serca. Osoby początkujące powinny wybierać preparaty posiadające w składzie jedną substancję aktywną. Stężenie związków pomocniczych na zbyt wysokim poziomie też nie jest wskazane.

Popularna przedtreningówka dla biegaczy

Jak biegacz powinien dawkować przedtreningówkę?

Podobnie jak w przypadku wszystkich innych suplementów, dawkowanie jest kwestią indywidualną. Osoby wrażliwe na kofeinę zawsze powinny zacząć przyjmowanie suplementów ją zawierających od zażycia połowy zalecanej dawki, żeby zbadać reakcję swojego organizmu i poziom jego tolerancji. Przedtreningówki dostępne są w formie tabletek albo proszku. W tym drugim przypadku powinno się dawkować zgodnie z oznaczeniami znajdującymi się na miarce. Doświadczeni biegacze mogą zażyć dwie takie miarki dziennie.

Sięgając po suplementy w formie kapsułek, również można zwiększyć ich podaż o jedną, jeżeli posiada się już odpowiednie doświadczenie w zakresie treningów. Dla większości osób standardowa porcja w postaci jednej tabletki będzie jednak wystarczająca, natomiast nigdy nie należy przekraczać wskazanej maksymalnej dawki dziennej i sięgać po więcej niż dwie kapsułki. Jeżeli zażywa się jedną porcję suplementu, należy po nią sięgnąć na pół godziny przed rozpoczęciem intensywnego treningu. W przypadku zażywania go dwa razy w ciągu doby zaleca się zażycie pierwszej dawki rano, a następnej po upływie 6-8 godzin.

Czy stosowanie przedtreningówki poprawia wynik biegacza?

Wpływ suplementów przedtreningowych na dyspozycję biegaczy jest wielowymiarowy. Pobudzają one i zwiększają poziom motywacji, poprawiają koncentrację i dodają energii. Chwilowo poprawiają wydolność, powstrzymując narastanie zmęczenia. Ważny jest też wpływ przedtreningówek na regenerację po długim biegu, ponieważ przyspieszają one ten proces i zapobiegają powstawaniu zakwasów. Dzięki temu nie tylko wydajniej przeprowadza się dany trening, ale i szybciej jest się gotowym do intensywnych ćwiczeń w kolejnych dniach.

Substancje aktywne zapobiegają też występowaniu skurczów, które potrafią zrujnować trening. Początkujący biegacze zażywają środki łagodniejsze, podczas gdy te przeznaczone dla doświadczonych muszą stanowić prawdziwy zastrzyk energii. Sięgnięcie po nie ma na celu umożliwienie zwiększenia stopnia trudności treningów, ponieważ mięśnie przyzwyczajają się do wysiłku, co skutkuje zastojem. Dodatkowa stymulacja w postaci przedtreningówki poprawia wydolność, nieraz dostarczając jednocześnie minerały, ubywające wraz z potem.

Czy przedtreningówki poprawiają wyniki biegaczy?

Jaką przedtreningówkę powinien kupić biegacz?

Wśród godnych polecenia produktów dla biegaczy znajduje się Dark Labs Crack. Cechą charakterystyczną tego suplementu jest długotrwałe i diametralne zwiększenie pokładów energii. Koncentracja po jego zażyciu także utrzymuje się długo na najwyższym poziomie. Długotrwałe skupienie gwarantuje ponadto URX Bombshell. Bombshell URX pomaga w dodatku zachować niski poziom tkanki tłuszczowej, tak ważny dla biegaczy.

Doświadczonym biegaczom można polecić stosowanie yohimbine. Działanie johimbiny jest bardzo wszechstronne, a obecność wielu substancji aktywnych sprawia, że przy pomocy tego preparatu z łatwością można przełamać impas. ECA Gold to wyjątkowo ciekawy specyfik. Jest to spalacz, jednak cieszący się bardzo pozytywnymi opiniami również w kwestii podnoszenia efektywności treningów.

Podsumowanie

Działanie suplementów przedtreningowych na organizm biegacza jest równie skuteczne, co w przypadku osób trenujących siłowo. Czynnikami decydującymi o tym są przede wszystkim zwiększenie wydolności i możliwości wytrzymałościowych, a także poprawa skupienia i koncentracji. Ważne jest przy tym odpowiednie dopasowanie zażywanych przedtreningówek do swoich potrzeb. Dzięki temu nie tylko dba się o swoje zdrowie, ale i maksymalizuje skuteczność zażywanych środków. W asortymencie naszego sklepu znajdują się suplementy zarówno dla biegaczy doświadczonych, jak i początkujących. Zachęcamy do skontaktowania się z nami w celu poznania szczegółów naszej oferty!

LEAVE A COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *