var gtm4wp_datalayer_name = "dataLayer"; var dataLayer = dataLayer || []; const gtm4wp_use_sku_instead = false; const gtm4wp_currency = 'PLN'; const gtm4wp_product_per_impression = 10; const gtm4wp_clear_ecommerce = false; Jak spalić tłuszcz z brzucha i okolic bioder? Dowiedz się więcej! - ForeverStrong
forever-suplementy

Jak spalić tłuszcz z brzucha i okolic bioder? Dowiedz się więcej!

Płaski brzuch z widocznym zarysem mięśni to marzenie zarówno wielu kobiet, jak i mężczyzn. Niestety, tkanka tłuszczowa najszybciej odkłada się właśnie w tym miejscu, a zaniedbania prowadzą do powstania nieestetycznej oponki. Aby zredukować obwód w pasie oraz biodrach niezbędne jest wprowadzenie konkretnego planu ćwiczeń i specjalnej diety na redukcję. Przydatne będą również odpowiednie suplementy na spalanie nadmiernych kilogramów. Poznaj nasze wskazówki na spalenie tłuszczu z brzucha i bioder, a także wskazówki dotyczące tempa metabolizmu.

Tkanka tłuszczowa na brzuchu zaczyna Ci przeszkadzać? Podejmij działanie w 4 krokach!

„Oponka”, „wałeczki” czy „boczki” – żartobliwe określenia na nagromadzający się tłuszcz w strategicznych miejscach mają złagodzić nieco skalę problemu. Nie każdemu jest jednak do śmiechu, gdy po raz kolejny bez skutku przechodzi przez żmudny proces redukcji i pozbycia się tkanki tłuszczowej. Warto również mieć na uwadze, że rosnący obwód brzucha i bioder prowadzi do otyłości oraz rozwoju wielu chorób cywilizacyjnych.

Na szybki przyrost tłuszczu w okolicy brzucha wpływa wiele czynników. Najbardziej oczywistym są nieprawidłowa dieta oraz brak ruchu. Dochodzi do tego stres, nadmiar spożywanych leków, a także predyspozycje genetyczne. Również zaburzenia hormonalne w istotny sposób przyczyniają się do wyglądu sylwetki.

Wprowadź globalne zmiany do swojego stylu życia – poznaj cztery kroki do płaskiego brzucha i szczupłych bioder oraz szybszego tempa metabolizmu.

Krok pierwszy: ujemny bilans kaloryczny

Absolutnie podstawowym warunkiem, jaki trzeba spełnić, żeby spalanie tłuszczu przebiegało w sposób efektywny i zgodny z oczekiwaniami, jest utrzymanie ujemnego bilansu kalorycznego. Co to oznacza? Chodzi o spożywanie mniejszej ilości kalorii, niż organizm wydatkuje w ciągu dnia. W celu obliczania indywidualnego zapotrzebowania na energię wystarczy sięgnąć po jeden z wielu dostępnych za darmo w internecie kalkulatorów pozwalających na dokładne określenie tego wskaźnika. Stosowanie się do tej zasady wraz z ćwiczeniami angażującymi mięśnie brzucha to najlepszy sposób na spalanie i redukcję tkanki tłuszczowej oraz szybsze tempo metabolizmu. Przybliżmy zatem temat jeszcze bardziej.

Każdy człowiek wydatkuje pewne ilości energii w celu utrzymania parametrów życiowych organizmu, takich jak przemiana materii, zapewnienie ciepłoty ciała czy właściwe oddychanie. Wszystkie te oraz wiele innych naturalnie i często nieświadomie wykonywanych czynności wymagają wydatków energetycznych i odpowiedniego tempa metabolizmu, które pokrywają spożywane pokarmy. W tym ujęciu temat spalania tkanki tłuszczowej, czyli jej redukcji, wydaje się prosty – wystarczy jeść mniej kalorii, niż organizm potrzebuje do zaspokojenia swoich podstawowych potrzeb.

Jak utrzymać ujemny bilans kaloryczny

W praktyce jest to jednak trudniejsze, niż mogłoby się wydawać, ponieważ pozbycie się nadmiaru tłuszczu wymaga skrupulatnego kontrolowania jadłospisu. Oczywiście przydają się też ćwiczenia angażujące mięśnie brzucha, jednak zachowanie ujemnego bilansu kalorycznego jest absolutnie kluczowym warunkiem z punktu widzenia osób odchudzających się.

Po wyliczeniu indywidualnego zapotrzebowania w pierwszych dniach, tygodniach czy nawet miesiącach zdecydowanie warto liczyć kalorie wszystkich spożywanych posiłków, pilnując, aby łącznie była niższa o 5-15% niż wydatki energetyczne organizmu w ciągu dnia. W efekcie spalanie tłuszczu powinno być widoczne już po kilkunastu dobach, czego objawem są mniejsze obwody lub/i spadająca masy ciała, a także szybsze tempo metabolizmu. Temat redukcji tkanki tłuszczowej warto poszerzyć o regularne ćwiczenia angażujące mięśnie brzucha, które przyspieszają rezultaty.

Krok drugi: regularna aktywność fizyczna

Bez ćwiczeń nawet najlepsza dieta może okazać się nieskuteczna w walce z tłuszczem. Dlatego też poświęć czas na regularność aktywność fizyczną. W redukcji „oponki” i spalaniu „boczków” sprawdza się przede wszystkim trening interwałowy.

Dzięki ćwiczeniom przerywanym do gry wchodzą ważne hormony. Reguluje się przysadka nadnerczy odpowiedzialna za gospodarkę hormonalną i tempo metabolizmu, a także rośnie poziom hormonu wzrostu, który sprzyja hamowaniu odkładania się tkanki tłuszczowej w takich miejscach, jak brzuch.

Krok trzeci: zrównoważona suplementacja

Możesz wspomóc swoją walkę z nadmiarem tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha i bioder sięgając po suplementy diety na spalanie. Wśród najczęściej stosowanych produktów są fatburnery, czyli popularne spalacze tłuszczu. Jednym z takich preparatów dostępnych na Forever Strong jest Target A2 przeznaczony do stosowania przed treningiem. Jego główny składnik, rauwolscina, odpowiada za blokowanie receptorów alfa, co wpływa na przyspieszenie utraty tłuszczu.

W naszej ofercie znajdziesz również Synedrex, popularny fatburner przeznaczony do redukcji opornej tkanki tłuszczowej. Zawiera m.in. kofeinę, wyciąg z gorzkiej pomarańczy, naringinę oraz ekstrakt z Eria Jarensis. Dzięki temu suplement ma właściwości termogeniczne, pobudzające organizm do zwiększonego tempa metabolizmu czy antyoksydacyjne.

Na koniec coś dla zaawansowanych użytkowników. Dark Labs Ripper ma w składzie zwiększoną dawkę DMAA o właściwościach pobudzających. Preparat wpływa na poziom energii oraz intensywność spalania tłuszczu. Dodatkowo działa pozytywnie na poziom samopoczucia podczas intensywnych treningów.

Krok czwarty: dobry sen, regularny rytm dobowy

Sen to nie tylko czas na regenerację organizmu. W tym czasie produkowany jest m.in. hormon wzrostu, który odpowiada za hamowanie odkładania się tłuszczu. Nie bez powodu osoby śpiące zaledwie 5-6 godzin w ciągu doby są w grupie ryzyka, jeśli chodzi o otyłość.

Dodatkowo niedobór snu prowadzi do zwiększonego stresu. Związane z nim hormony odpowiedzialne są z kolei za zaburzenia w tempie metabolizmie oraz powstawania nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Jeśli chcesz uzyskać wymarzoną sylwetkę, pamiętaj więc o spaniu co najmniej przez 8 godzin. Staraj się kłaść i wstawać o tych samych porach – Twoje ciało podziękuje Ci za unormowanie rytmu dobowego, co może przełożyć się na spalanie tłuszczu i redukcję wagi.

Forever Strong – suplementy diety wysokiej jakości

Oporna tkanka tłuszczowa z brzucha i bioder może łatwo wpędzić w kompleksy. Powiedz sobie: dość i rozpocznij w końcu strategiczną walkę z niechcianymi kilogramami. Połącz dietę z regularnymi ćwiczeniami oraz odpowiednią dawką snu. Pomocą mogą być również profesjonalne suplementy diety od Forever Strong. Sprawdź ofertę naszych fatburnerów na stronie sklepu. W razie wątpliwości chętnie podpowiemy, które produkty wybrać.

Czy brzuszki pomagają w spalaniu tkanki tłuszczowej z brzucha i bioder?

Brzuszki należą do najpopularniejszych ćwiczeń sylwetkowych. Polegają na wykonywaniu skłonów tułowia w leżeniu na plecach i w powszechnej świadomości uchodzą za aktywność wspomagającą spalanie (redukcję) tkanki tłuszczowej oraz podwyższającą tempo metabolizmu. Niestety w ich trakcie pracują głównie mięśnie pleców i szyi, a nie brzucha.

W takim razie jakie ćwiczenia stosować, żeby móc liczyć na skuteczne kształtowanie mięśni? Oto znacznie lepsze propozycje:

  • unoszenie nóg w zwisie lub leżąc,

  • plank (deska),

  • dead bug (martwy robak),

  • przyciąganie nóg do brzucha w podporze przodem lub tyłem,

  • rozciąganie z kółkiem/rollerem (AB Wheel).

Polecamy te ćwiczenia ze względu na ich skuteczność, która idzie w parze z bezpieczeństwem. Dzięki nim można wzmocnić mięśnie brzucha, wspomóc redukcję zbędnych kilogramów i przyspieszyć tempo metabolizmu, co również przekłada się na szybsze spalanie tkanki tłuszczowej.

Jak przyspieszyć tempo metabolizmu

O efektywności odchudzania decyduje przede wszystkim dieta, jednak pewne znaczenie w tym kontekście ma także prędkość przemiany materii. Nietrudno się domyślić, że im szybciej ona zachodzi, na tym skuteczniejszą redukcję można liczyć. Jak usprawnić ten proces? Tradycyjnie polecamy regularną aktywność fizyczną, przede wszystkim trening oporowy, który może doprowadzić do zwiększenia tempa metabolizmu, a co za tym idzie – spalania tkanki tłuszczowej.

Innym sposobem jest regularne spożywanie niewielkich posiłków. Z myślą o redukcji zalecamy ponadto unikanie stresu oraz sięgania po ostre przyprawy, takie jak chili, czosnek, imbir czy kurkuma. Również kawa może przyczynić się do przyspieszenia tempa metabolizmu i ułatwić spalanie tkanki tłuszczowej.

LEAVE A COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *