var gtm4wp_datalayer_name = "dataLayer"; var dataLayer = dataLayer || []; const gtm4wp_use_sku_instead = false; const gtm4wp_currency = 'PLN'; const gtm4wp_product_per_impression = 10; const gtm4wp_clear_ecommerce = false; Jak dawkować spalacze tłuszczu, żeby sobie nie zaszkodzić? - ForeverStrong
Jak dawkować spalacze tłuszczu, żeby sobie nie zaszkodzić?

Jak dawkować spalacze tłuszczu, żeby sobie nie zaszkodzić?

Przyjmowanie reduktorów tłuszczu stanowi sprawdzoną i skuteczną metodę na przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej. Przyjmowanie ich jest generalnie bezpieczne, dużą rolę ma jednak w tym zakresie odpowiednie dawkowanie. Jeżeli nie przekracza się zalecanych dziennych porcji spożycia i stosuje do zaleceń, wówczas nie ma się czego obawiać. Jakie skutki uboczne mogą jednak występować, kiedy przedawkuje się spalacze tłuszczu? Na co trzeba zwrócić szczególną uwagę podczas przyjmowania tych środków? Zapraszamy do lektury! 

Czym są spalacze tłuszczu? 

Podstawowym zadaniem reduktorów tłuszczu jest wspomożenie procesu spalania tkanki tłuszczowej. Oznacza to oczywiście, że nie mogą one zastąpić diety ani treningu, a jedynie potęgują ich efektywność. Podstawowe aspekty działania organizmu, na które wpływają spalacze tłuszczu, to przyspieszanie przemiany materii, hamowanie apetytu oraz dodawanie energii.

Środki te są mieszanką różnych składników, które zostały dobrane i w odpowiednich proporcjach zmieszane w jednym preparacie. Najczęściej w ich skład wchodzą ekstrakt z zielonej herbaty, kofeina, wyciąg z gorzkiej pomarańczy albo guarana. Składniki te są termogenikami, czyli mają wpłynąć na termogenezę organizmu, poprawiając produkcję ciepła, co przekłada się na szybsze spalanie tłuszczu. 

Jak działają spalacze tłuszczu? 

Podstawowym zadaniem reduktorów jest sięganie do rezerw energii w postaci tłuszczu i wykorzystywanie ich. Wspomniana termogeneza zwiększa wydatek energetyczny, dzięki czemu organizm musi zużyć więcej kalorii. Połączenie poszczególnych składników o charakterystycznych cechach sprawia, że wzmaga się produkcja ciepła, a dodatkowe kalorie ulegają spalaniu.

Organizm, w którym zaszła termogeneza jest również mniej zmęczony, ma więcej energii, co może przełożyć się na bardziej efektywne treningi i w konsekwencji jeszcze więcej spalonej tkanki tłuszczowej. Stosowanie reduktorów tłuszczu ułatwia też proces lipolizy, polegający na spaleniu tłuszczu znajdującego się w komórkach tłuszczowych. 

Na co zwrócić uwagę przyjmując reduktory tłuszczu? 

Skład jest najważniejszym czynnikiem, którym powinno się kierować, wybierając odpowiedni spalacz tłuszczu. Podstawą działania niektórych z nich jest termogeneza, innych natomiast lipoliza. Niektóre osoby są wrażliwe na substancje pobudzające, takie jak johimbina, kofeina, synefryna lub tyramina. W takiej sytuacji należy wybierać te produkty, które poprawiają utlenianie tłuszczu albo ograniczają apetyt, a podstawę ich składu stanowi np. ekstrakt z zielonej herbaty, czarny pieprz bądź kurkuma, czyli składniki o łagodnym działaniu. 

Bardzo ważna jest pora zażywania reduktorów tłuszczu. W celu zahamowania łaknienia należy sięgnąć po nie na pół godziny przed śniadaniem albo obiadem. Pory posiłków są kwestią indywidualną, ale przed ich rozpoczęciem należy sięgnąć po specyfik, dzięki któremu zje się mniej kalorii. W czasie zażywania reduktorów tłuszczu wzrosnąć musi ponadto spożycie wody. Wynosić ono powinno około 3-4 litrów dziennie. Dawka ta może być nawet jeszcze wyższa w przypadku wzmożonej aktywności fizycznej. Każdą kapsułkę trzeba popić przynajmniej 250 ml wody, żeby uzyskać jak najlepszą absorpcję spalacza. 

Podczas stosowania reduktorów tłuszczu powinno się w dodatku robić przerwy i zażywać je cyklicznie. Organizm z czasem przyzwyczaja się bowiem do środków i przestają one być przez to tak skuteczne jak na początku. Preparat powinno się w związku z tym stosować przez 3-4 tygodnie, a następnie przerwać ten cykl na około dwa tygodnie. W trakcie tej przerwy wskazane jest obserwowanie swojego organizmu i powrót do zażywania środka po zaobserwowaniu spadku energii i odczuwaniu wzmożonego głodu. 

Jakie mogą być negatywne skutki przyjmowania spalaczy tłuszczu? 

Nadużywanie tych stymulantów doprowadzić może do podniesienia poziomu kortyzolu we krwi. Hormon ten przyczynia się do rozkładu mięśni i nadmiernego gromadzenia tkanki tłuszczowej. Jego produkcja wzrasta zwłaszcza w sytuacji, w której występuje dodatkowy stres związany z dietą. Również z tego powodu nie powinno się zażywać reduktorów dłużej niż cztery tygodnie z rzędu. 

Zawsze trzeba też brać takie dawki, jakie są zalecane na opakowaniu przez producenta i pod żadnym pozorem nie można ich przekraczać. Nie tylko nie zapewni to lepszych efektów, ale i jest niebezpieczne dla zdrowia. Osoby cierpiące na schorzenia układu sercowo-naczyniowego nie powinny sięgać po reduktory tłuszczu bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Spalacze mogą powodować podwyższenie tętna.

Wśród mniej groźnych, ale dokuczliwych skutków ubocznych, wymienić można problemy z zasypianiem, zdecydowanie większą potliwość, zwłaszcza w czasie treningów i nasiloną potrzebę oddawania moczu (zwłaszcza zażywając środki z substancjami pobudzającymi). Dwa ostatnie czynniki mogą poskutkować odwodnienie, stąd tak ważna jest dbałość o podaż wody. 

Podsumowanie 

Spalacze tłuszczu nie są środkami, których zażywanie wiąże się z dużym ryzykiem. Trzeba pamiętać o konieczności przestrzegania dziennej dawki, która zazwyczaj wynosi dwie kapsułki na dobę, by uniknąć efektów ubocznych. Te mogą się bowiem odbić nie tylko na efektach treningów, ale też na ogólnym stanie zdrowia. Nie jesteś pewien, jaki reduktor tłuszczu chcesz wybrać? Skontaktuj się z nami! W bogatej ofercie naszego sklepu znajdziesz spalacze tłuszczu, dzięki którym Twoja redukcja przebiegnie skutecznie i bezpiecznie! 

LEAVE A COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *