var gtm4wp_datalayer_name = "dataLayer"; var dataLayer = dataLayer || []; const gtm4wp_use_sku_instead = false; const gtm4wp_currency = 'PLN'; const gtm4wp_product_per_impression = 10; const gtm4wp_clear_ecommerce = false; Czy suplementy z johimbiną można przyjmować przy ciężkim wysiłku fizycznym? - ForeverStrong
johimbina

Czy suplementy z johimbiną można przyjmować przy ciężkim wysiłku fizycznym?

Egzotycznie brzmiąca johimbina już dawno zadomowiła się w słowniku kulturystów oraz osób trenujących. Ten składnik pozyskiwany z drzewa Yohimby oraz jego syntetyczna forma zyskały dużą popularność jako spalacz tłuszczu. Czy jednak jego stosowanie zawsze jest bezpieczne i skuteczne? Czy można łączyć suplementowanie johimbiny z intensywnym wysiłkiem? Dowiedz się tego z lektury naszego artykułu.  

Johimbina — niezwykły składnik

Mianem johimbiny określa się substancję pozyskiwaną z afrykańskiego drzewa pausinystalia yohimbe (johimbina lekarska), a także azjatyckiej rauwolfii żmijowej. Cenny alkaloid, jakim jest yohimbina, znany jest od setek lat ze swoich pobudzających właściwości. Z tego względu początkowo uważano go za jedynie silny afrodyzjak. Prowadzone badania na tej substancji pozwolił jednak uzyskać znacznie więcej informacji na temat jej właściwości. Jak się okazało, johimbina wpływa bezpośrednio na układ współczulny poprzez wybiórcze blokowanie receptorów. Na skutek tego może regulować wydzielanie hormonów: adrenaliny oraz noradrenaliny. Konsekwencją tego jest pobudzenie układu nerwowego oraz dalej idące skutki związane ze wzrostem metabolizmu, libido czy procesu termogenezy. Warto pamiętać, że johimbina dostępna w suplementach występuje pod postacią syntetycznie wydzielonego chlorowodorku HCL. W ten sposób składnik pozbawiony jest niepożądanych substancji dodatkowych wywołujących skutki uboczne. suplementy

Jakie działanie ma johimbina?

Preparaty z yohimbiną cieszą się dużą popularnością wśród osób trenujących ze względu na szerokie spektrum działania. Dodatkowo, wpływ na wybiórcze receptory układu współczulnego zmniejsza ryzyko wystąpienia niepożądanych reakcji. Skuteczność tego rodzaju suplementów potwierdzają również liczne badania, a także opinie samych użytkowników. Johimbina w dobrej cenie dostępna jest w sklepie Forever Strong. W ofercie znajdziesz m.in. preparat Swiss Pharmaceuticals Yohimbine wpływający na wzrost libido oraz wspomagający redukcję wagi. W jakim zakresie działa stosowanie ekstraktu z johimby?

Pomaga w zrzuceniu zbędnych kilogramów

Nie bez powodu johimbina nazywana jest skutecznym spalaczem tłuszczu. Jako jeden z nielicznych naturalnych preparatów pomaga w walce z oporną tkanką tłuszczową zlokalizowaną na pośladkach, udach i brzuchu. W jaki sposób działa? Kluczowy jest tu wpływ składnika na zwiększenie wydzielania noradrenaliny. Na skutek tego następuje wzrost produkcji ciepła poprzez proces termogenezy, a to z kolei wpływa na zintensyfikowanie spalania tłuszczu. Przy tym większą skuteczność zauważa się w przypadku stosowania yohimbiny przez osoby z niższym procentem tkanki tłuszczowej, którym zależy na bardziej zlokalizowanym działaniu składnika. Oprócz tego suplement ten ma działanie przyspieszające transport składników odżywczych, a jednocześnie ograniczające łaknienie poprzez ograniczenie ruchów robaczkowych jelit. Z naszej gamy naturalnych spalaczy tłuszczu dobrymi opiniami cieszy się DARK LABS DOUBLE YOHIMBINE z miksem składników dla najbardziej wymagających. sportowcy

Wspomaga leczenie zaburzeń erekcji

Preparaty z johimbiną wciąż kojarzone są ze sferą seksu. Badania nad wpływem tego składnika na libido prowadzono już w latach 60. XX wieku, gdzie potwierdzone zostały pozytywne skutki suplementów na zwiększenie apetytu seksualnego oraz jakości wzwodu. Działanie yohimbiny w tym zakresie opiera się na zwiększonej produkcji adrenaliny i noradrenaliny. Skutkiem tego jest wzrost ciśnienia krwi, rozszerzenie naczyń krwionośnych, a przez to i wrażliwości na dotyk. Dodatkowo znaczenie ma tu wpływ ma blokowanie receptorów alfa-2-adrenergicznych, co w pośredni sposób wpływa na wywołanie erekcji. Preparatem stworzonym dla sportowców oraz osób chcących poprawić swoje doznania seksualne jest ALPHA YOHIMBINE 2.5mg od USA SUPPLEMENTS.

Johimbina a wysiłek fizyczny

Jako spalacz tłuszczu stosowanie johimbiny może, a nawet powinno być związane z wysiłkiem fizycznym, najlepiej siłowym. W ten sposób odczujesz maksymalne efekty – suplement wpływa bowiem pobudzająco, a rozpoczęte procesy termogeniczne w połączeniu z wysiłkiem pozwolą na aktywne spalanie tłuszczu. W celu uzyskania najlepszych wyników zaleca się przyjmowanie tego składnika na ok. 30 minut przed treningiem. Należy przy tym zaznaczyć, że z uwagi na działanie stymulujące, a także spowolnienie ruchu robaczkowego jelit czy wzrost ciśnienia, należy ostrożnie sięgać po yohimbinę HCL. Zanim wybierzesz odpowiedni produkt zasięgnij opinii swojego lekarza.

Preparaty z johimbiną znajdziesz na stronie foreverstrong.pl

Sprawdź skuteczność suplementów na siłownię z johimbiną. W naszej ofercie sklepu Forever Strong dostępne są preparaty od światowych producentów z bezpiecznym składem oraz starannie opracowanymi dawkami. Nie wiesz, jaki produkt wybrać? Zapytaj się naszych konsultantów, a chętnie pomożemy Ci dopasować preparat do Twoich oczekiwań.

LEAVE A COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *