var gtm4wp_datalayer_name = "dataLayer"; var dataLayer = dataLayer || []; const gtm4wp_use_sku_instead = false; const gtm4wp_currency = 'PLN'; const gtm4wp_product_per_impression = 10; const gtm4wp_clear_ecommerce = false; Chcesz wybrać dobry probiotyk? Poznaj nasze wskazówki - ForeverStrong
Chcesz wybrać dobry probiotyk? Poznaj nasze wskazówki

Chcesz wybrać dobry probiotyk? Poznaj nasze wskazówki

Preparaty probiotyczne stosuje się najczęściej przy antybiotykoterapii jako sposób na przywrócenie prawidłowej flory bakteryjnej jelit. Jednak do zdrowego funkcjonowania całego organizmu warto włączyć probiotyki również w codzienną dietę. W jakiej formie najlepiej przyjmować te zdrowe szczepy bakterii i na co zwracać uwagę wybierając preparaty suplementujące? Przeczytaj, co powinieneś wiedzieć, zanim sięgniesz po konkretne produkty.

Probiotyki – podstawowe informacje

Organizm ludzki jest zasiedlony przez miliony bakterii i drobnoustrojów. Bytują one zwłaszcza w przewodzie pokarmowym – głównie w żołądku i jelitach, tworząc tzw. dobrą florę bakteryjną. Bierze ona udział w wielu procesach syntezy witamin, hamuje rozwój chorób i tworzy naturalną barierę autoimmunologiczną.

Niekiedy różne czynniki wpływają na jej osłabienie, a przyczyną takiego stanu mogą być:

  • stres,
  • nadużywanie alkoholu,
  • długotrwała antybiotykoterapia,
  • niewłaściwa dieta,
  • choroby układu żołądkowo-jelitowego.

Pierwszymi objawami zaburzenia flory bakteryjnej są problemy jelitowe, a więc głównie kłopoty z wypróżnieniem – zaparcia, biegunki, a także wzdęcia i bóle brzucha, czy nawet wymioty. W dalszej kolejności występują symptomy związane z niedoborami witamin, gdyż ich wchłanianie jest niewystarczające. Na domiar złego dochodzi do tego obniżenie odporności.

W tym momencie stają się potrzebne probiotyki (gr. „pro bios” – dla życia), będące przeciwieństwem antybiotyków (gr. „anti bios” – przeciw życiu). To naturalne szczepy bakterii i drożdży, odbudowujące osłabioną florę bakteryjną, chroniące jelita przed uszkodzeniami. Można dostarczać je wraz z pokarmem (najwięcej znajduje się w jogurtach, zakwasach i kiszonkach) lub za pomocą suplementów diety.

Suplementy probiotyczne – co zawierają i jak działają?

Preparaty probiotyczne wpływają bezpośrednio na florę bakteryjną jelit i działają wielotorowo na cały układ trawienny poprzez:

  • regulację pracy jelit,
  • ochronę nabłonka układu jelitowego,
  • poprawę wchłaniania składników odżywczych,
  • walkę z chorobotwórczymi drobnoustrojami,
  • stymulację układu autoimmunologicznego.

Wyróżnia się tysiące szczepów bakterii wspomagających mikroflorę jelitową. Jednak do tych najważniejszych, które najczęściej można znaleźć w suplementach, należą:

  • Lactobacillus,
  • Bifidobacterium,
  • Escherichia,
  • Bacillus.

Szczególnie cenne są dwie pierwsze grupy. Znajdziesz je m.in. w preparacie LAB ONE N°1 ProBiotic, który dodatkowo jest pozbawiony glutenu czy oraz składników takich jak sól, jaja czy nabiał. Warto też zwrócić uwagę na formę kapsułek. Te o przedłużonym uwalnianiu, jak choćby Primadophilus Optima od marki Nature’s Way, umożliwiają bezpieczny transport żywych kultur bakterii do jelit, dzięki czemu nie zostają one strawione już w żołądku.

Kto może przyjmować probiotyki?

Suplementy diety zawierające probiotyki przeznaczone są głównie dla osób narażonych na nierównowagę jelitowej flory bakteryjnej. Do tej grupy należą osoby uprawiające sport oraz trenujące na siłowni. Zaburzenia układu pokarmowego wynikają u nich przede wszystkim z diety bogatej w węglowodany i białka, których to nadmiar może być szkodliwy dla mikroflory jelitowej. Dodatkowo sportowcom towarzyszy często podwyższony poziom kortyzolu – hormonu stresu, utożsamianego przez organizm z nadmiernym wysiłkiem.

Oprócz tego probiotyki powinny włączyć do swojej diety także osoby:

  • z zapaleniem jelita wrażliwego,
  • z powracającymi infekcjami – w tym intymnymi,
  • cierpiące na choroby autoimmunologiczne (AZS, alergie, łuszczyca),
  • cierpiące na tzw. biegunkę podróżnych.

Kto może przyjmować probotyki

Dodatkowe składniki w suplementach diety

W składzie probiotyków od Forever Strong mogą znaleźć się też substancje o działaniu prebiotycznym, czyli stymulującym rozmnażanie się bakterii obecnych w ciele. Do takich związków należą m.in. fruktooligosacharydy (FOS), jednocześnie wyróżniające się właściwościami hamującymi rozwój patogennych drobnoustrojów. Składnik ten pod opatentowaną postacią NutraFlora® scFOS® znajduje się w preparatach Nature’s Way – probiotyki  te cieszą się pozytywnymi opiniami użytkowników na całym świecie.

Warto wspomnieć, że preparaty zawierające żywe kultury bakterii mogą przyczyniać się do usprawnienia trawienia, a przez to i redukcji masy ciała. Także pod tym względem są polecane jako wsparcie dla organizmu przy gubieniu nadmiernych kilogramów.

Poznaj nasz asortyment

Prawidłowo funkcjonujące jelita to nie tylko kwestia regularności wypróżnień, lecz gwarancja zdrowego i odpornego organizmu. Wybieraj probiotyki zawierające wysoką jakość szczepów bakterii, które znajdziesz na foreverstrong.pl. W naszej ofercie dostępne są produkty światowych producentów w konkurencyjnych cenach. Przed zakupem zawsze czytaj opisy produktów, a w razie jakichkolwiek pytań, kontaktuj się z nami. Chętnie pomożemy!

LEAVE A COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *