zmeczenie

Brakuje Ci energii po karnawale? Sprawdź, jak stanąć na nogi!

Karnawałowe zabawy to czas odreagowania stresów z minionego roku i okazja do naładowania akumulatorów. Co, jednak, gdy po okresie intensywnego imprezowania brakuje Ci energii? Rozleniwienie ciała i zatracenie się w rozrywkach sprawiają, że trudno powrócić do dawnej formy. W artykule podpowiadamy, jak odzyskać siły do ćwiczeń i pracy. Poznaj działanie suplementów diety i sprawdź, czy warto sięgnąć po tabletki pobudzające.

Wymęczyły Cię zabawy karnawałowe?

Karnawał w pełni, a Ty czujesz, że brakuje Ci energii, by powrócić do codziennych spraw i treningów? Chwila resetu jest potrzebna, by nie popaść w zgubną rutynę i zrelaksować się po napiętych miesiącach minionego roku. Jednak łatwo zatracić się w intensywnym balowaniu, czego skutkiem może być obniżenie motywacji, brak sił i chęci nie tylko do pracy, ale i treningów.

Dlaczego po okresie karnawału… nic się nie chce? Z pewnością nie pomaga tu tryb życia prowadzony w tym czasie. Zabawy do rana, niezdrowe przekąski oraz duże ilości wypijanego alkoholu wpływają na obniżenie samopoczucia oraz nasilają wrażenie ociężałości. Dochodzi do tego poziom nastawienia – Twój organizm przyzwyczajony do przyjemności zwyczajnie nie kwapi się, by wrócić do wysiłku.

Jak odzyskać energię po intensywnym okresie?

Każda dłuższa przerwa w treningu powoduje nieznaczne osłabienie ciała, oraz zmniejszenie motywacji, zwłaszcza jeśli Twój cel został odsunięty na dalszą półkę. Nie zmuszaj zatem swojego ciała do intensywnego wysiłku. Zregeneruj najpierw utraconą energię poprzez odpoczynek oraz dietę. Uzupełnienie odpowiedniej liczby kalorii powinno iść w parze z jakością posiłków. Zadbaj o podaż białka, będącego głównym budulcem mięśni, węglowodanów niezbędne do procesów energotwórczych, a także witamin i minerałów.

brak energii

Odpocznij – fizycznie i mentalnie

Czy odpoczynek po odpoczynku to dobry pomysł? Tak, jeśli dobrze zrozumiesz, czym jest odpoczynek. Karnawałowe szaleństwo, choć wydaje się czasem relaksu, w rzeczywistości może być bardziej męczące dla organizmu, niż zupełna bezczynność. Szczególnie szkodliwe są tu: niezdrowa dieta czy niedobór snu.

Oprócz zdrowego jedzenia, o czym wspominaliśmy już w poprzednim punkcie, ważne jest zregenerowanie organizmu poprzez sen. Podkreśla się tu nie tylko długość, ale i jakość takiego odpoczynku. Niespokojne noce, zasypianie o późnych porach mogą bowiem zakłócić zdrowy sen, a w konsekwencji doprowadzić do przewlekłego zmęczenia i braku sił.

Po okresie intensywnego balowania zadbaj również o inne formy regeneracji. Wycisz się, idź do sauny lub zafunduj sobie masaż. Warto także popracować nad mentalnym odpoczynkiem, poprzez ćwiczenia jogi czy qi-gong.

Wróć do wcześniejszej rutyny

Sprawdzonym sposobem na odzyskanie energii jest rozpoczęcie treningów. W ten sposób Twoje ciało przypomni sobie dawną rutynę. Przy krótszych przerwach wynoszących ok. tygodnia, wystarczą już 2-4 sesje, by ciało zaczynało odzyskiwać dawne pokłady energii. Nieco więcej cierpliwości potrzeba przy dłuższych zastojach w treningu.

Jednocześnie, wracając do przerwanych ćwiczeń, na początku warto zmniejszyć ich intensywność oraz czas. Skróć swoje pierwsze treningi do ok. 30 minut i wydłużaj je stopniowo z każdą kolejną sesją.

rewitalizacja

Wspomóż się suplementami diety

W powrocie do dawnej formy pomocne mogą okazać się suplementy diety dostępne w sklepie Forever Strong. Należy jednak pamiętać, że nigdy nie zastąpią one zdrowego podejścia do treningów ani zbilansowanej diety. Tabletki na pobudzenie stanowią raczej tymczasowy środek, który może pomóc w zmobilizowaniu ciała i umysłu do działania.

Wśród preparatów dostępny jest m.in. APS MESOMORPH V4 zawierający 2-Aminoisoheptan, ekstrakt z geranium czy beta alaninę. Jako przedtreningówka produkt wyróżnia się właściwościami podnoszącymi poziom energii oraz wytrzymałości, nawet w przypadku długich treningów. Poszukiwacze mocnych wrażeń mogą liczyć na działanie kompleksu składników znajdujących się w SKULL LABS ANGEL DUST, które wpływają na organizm jako stymulant oraz spalacz tłuszczu. Właściwości wspomagające spalanie tkanki tłuszczowej dotyczą również kolejnego suplementu, jakim jest MAN Sports SCORCH. Te tabletki powstały z myślą o osobach, które szukają nie tylko energetycznego „kopa”, ale i chcą zredukować wagę po świątecznym szaleństwie.

Energia na cały dzień — suplementy diety foreverstrong.pl

Okresowa utrata energii może dopaść każdego, zwłaszcza po intensywnym okresie zabaw. Problem stanowi jednak powrót do pełni sił. Na szczęście istnieją sposoby, by przy odrobinie samozaparcia odzyskać dawną sprawność i motywację. Pomocne w tym mogą być tabletki na energię od Forever Strong. W ofercie dostępne są mocne przedtreningówki dla zaawansowanych oraz spalacze stworzone z myślą o początkujących.

LEAVE A COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *